JAV pakrančių apsauga išgelbėjo tris žmones, negyvenamoje saloje praleidusius 33 dienas


JAV pakrančių apsauga išgelbėjo tris kubiečius, kurie, nuskendus laivui, jų pačių duomenimis, 33 dienas praleido negyvenamoje Karibų saloje. Du vyrai ir moteris gelbėtojams pasakojo, kad maitinosi kokoso riešutais, moliuskais ir žiurkėmis, rašo amerikiečių žiniasklaida.
 
Jų laivas esant audringam orui nuskendo, o jiems patiems esą pavyko išplaukti į krantą. Nuo tada jie laukė pagalbos.
 
Neaišku, ar trijulė į nelaimę pateko, kai mėgino iš socialistinės Kubos pasiekti JAV. Vyrai ir moteris, JAV pakrančių apsaugos duomenimis, buvo pastebėti apleistoje Bahamoms priklausančioje Anguilla Cay saloje pirmadienį per patrulinį skrydį.
 
Kubiečiai į save dėmesį atkreipė improvizuota vėliava. Įgula pradžioje juos iš oro aprūpino vandeniu ir maistu ir perdavė jiems radijo ryšio įrangą, kad galėtų su jais kalbėtis. Dėl prasto oro nelaimėlius pavyko išgelbėti tik praėjus dienai.
 
„Neįtikėtina. Nežinau, kaip jiems tai pavyko. Stebiuosi, kad jų būklė buvo tokia gera“, – stočiai WPLG sakė leitenantas Justinas Dougherty‘is iš pakrančių apsaugos. Kubiečiams Floridoje suteikta medicinos pagalba, tada jie perduoti migracijos tarnybai, rašo Majamio laikraštis „El Nuevo Herald“. Trijulė buvo išsekusi ir netekusi daug skysčių, tačiau šiaip jaučiasi neblogai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.02.11; 16:06
print