JAV perspėja dėl antivyriausybinių vidaus ekstremistų terorizmo grėsmės


FTB prašo amerikiečių padėti rinkti informaciją apie riaušių Vašingtone kurstytojus. EPA-ELTA nuotr.

JAV Krašto saugumo departamentas (DHS) paskelbė nacionalinį perspėjimą dėl antivyriausybinių ekstremistų, prieštaraujančių Joe Bidenui prezidento poste, galimos terorizmo grėsmės.
 
„Turima informacija rodo, kad kai kurie ideologiškai motyvuoti ekstremistai, prieštaraujantys Vyriausybės valdžios įgyvendinimui ir prezidento pareigų perdavimui bei kitoms jų suvokiamoms nuoskaudoms, pakurstytoms klaidingų naratyvų, gali ir toliau mobilizuotis bei kurstyti smurtą ar smurtauti“, – teigia departamentas.
 
Nacionaliniame kovos su terorizmu rekomendacijų sistemos biuletenyje sakoma, kad išaugusi išpuolių grėsmė „laikysis kelias savaites po sėkmingos prezidento inauguracijos“, vykusios sausio 20 d.
 
„DHS neturi jokios informacijos, kad nurodytų specifinį, patikimai nustatytą sąmokslą“, – sakoma perspėjime.
 
Perspėjime teigiama, kad nuo praėjusių metų kyla grėsmės dėl JAV vidaus ekstremistų, motyvuotų apribojimais dėl COVID-19, J. Bideno pergale prieš Donaldą Trumpą, policijos brutalumu ir neteisėta imigracija.
 
DHS teigimu, šios priežastys išliks ir artimiausioje ateityje, o sausio 6 d. vykęs D. Trumpo šalininkų įsiveržimas į Kapitolijų gali paskatinti ekstremistus „taikytis į išrinktus pareigūnus ir valdžios įstaigas“.
 
Nuo sukilimu praminto įsiveržimo į Kapitolijų buvo sulaikyta daugiau nei 150 žmonių, dalis kurių yra ginkluotų ekstremistinių grupuočių nariai.
 
DHS taip pat paragino gyventojus informuoti tarnybas apie įtariamą asmenų veiklą ar grasinimus.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.01.28; 10:20
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *