JAV senatorė K. Sinema netikėtai paliko Demokratų partiją


JAV senatorė Kyrsten Sinema. EPA – ELTA foto

Vašingtonas, gruodžio 9 d. (dpa-ELTA). JAV senatorė Kyrsten Sinema paskelbė paliekanti Demokratų partiją ir dabar Senate dirbs kaip nepriklausoma politikė – tai gali kiek pakeisti jėgų pusiausvyrą šiuose Kongreso rūmuose.
 
Partijos politikoje pernelyg daug dėmesio skiriama tam, kad būtų pakenkta kitai pusei, užuot dirbus JAV piliečių labui, penktadienį savo gimtosios Arizonos valstijos laikraštyje „Arizona Republic“ rašė 46-erių senatorė. „Todėl prisijungiu prie augančio skaičiaus žmonių Arizonoje, kurie atmeta partijos politiką, ir skelbiu savo nepriklausomybę nuo sugedusios partijos sistemos Vašingtone“, – teigė K. Sinema.
 
Kol kas nėra aišku, kaip tai pakeis senatorės, kuri praeityje ne kartą blokavo demokratų teisės aktų projektus, balsavimo įpročius. Tačiau portalui „Politico“ ji teigė: „Mano vertybės ir elgesys nesikeis“. Šiuo metu Senate yra du nepriklausomi senatoriai Bernie Sandersas ir Angusas King, tačiau jie dažniausiai balsuoja su demokratais ir todėl priskiriami jiems.
 
Prieš kelias dienas demokratas Rafaelis Warnockas Džordžijos valstijoje laimėjo antrąjį rinkimų ratą dėl paskutinio laisvo Senato mandato.
 
Taip demokratai įgijo 51 balso daugumą – prieš 49 respublikonų turimus mandatus, o kartu ir daugiau lankstumo balsuojant. Kiek dinamika keisis dabar, kol kas neaišku. Manoma, kad K. Sinema išlaikys ryšius su demokratais, kad, be kita ko, išsaugotų vietas komitetuose. Tačiau būnant nepriklausomai, jai bus daug lengviau nesilaikyti demokratų frakcijos drausmės.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.12.10; 06:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *