JAV valstybės sekretorius Reksas Tilersonas neigia gandus, kad svarstė apie atsistatydinimą


JAV valstybės sekretorius Reksas Tilersonas (Rex Tillerson) paneigė žiniasklaidos pranešimus apie svarstymus atsistatydinti. Jis niekada neketinęs trauktis iš posto, pareiškė R. Tilersonas trečiadienį Vašingtone surengtoje spaudos konferencijoje. Jis pabrėžė ir toliau tvirtai remiąs prezidentą Donaldą Trampą (Donald Trump).
 
Stotis NBC paskelbė, kad viceprezidentui Maikui Pensui (Mike Pence) ir kitiems aukštiems vyriausybės atstovams liepą teko įkalbinėti R. Tilersoną likti pareigose. Valstybės sekretorius dėl didėjančios įtampos su D. Trampu esą svarstė apie atsistatydinimą. Jis esą net pavadino prezidentą „kvailiu“.
 
R. Tilersonas trečiadienį pareiškė neprisidėsiąs prie pastangų Vašingtone susilpninti Donaldo Trampo (Donald Trump) vyriausybę. „Viskas, ką mes pasiekėme, mes pasiekėme kaip komanda“, – sakė JAV diplomatijos vadovas. Jis gyrė bendradarbiavimą ir su Baltaisiais rūmais, ir su kitais departamentais, pirmiausiai – su vadovaujamu gynybos sekretoriaus Džeimso Matiso (James Mattis).
 
Spėlionės, kad R. Tilersonas gali palikti savo postą, užvirė, kai jis savaitgalį pareiškė, kad JAV nori išsiaiškinti, ar Šiaurės Korėja yra suinteresuota dialogu. Netrukus D. Trampas tviteryje pareiškė, kad sekretorius eikvoja jo laiką.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.10.05; 00:15

print