„Jei norime, kad emigravę lietuviai grįžtų, turime patys važiuoti pas juos“


Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis tris dienas lankėsi ir rinkimų programą pristatė Airijoje bei Jungtinėje Karalystėje gyvenantiems lietuviams. G. Landsbergis susitiko ir diskutavo su Dubline, Peterbore (Peterborough) bei Londone gyvenančiais ir dirbančiais lietuviais. 

Lietuviškoji emigracija. Slaptai.lt nuotr.
Lietuviškoji emigracija. Slaptai.lt nuotr.

„Emigracija iš Lietuvos ne tik nesiliauja – pastaraisiais metais ji vėl pradėjo augti. Tik jau ne krizė varo žmones iš Lietuvos, bet neaiški ateitis, prastas švietimas, o dažnai ir bendras nusivylimas valstybe. Esu įsitikinęs, kad galime sustabdyti emigraciją bei susigrąžinti jau išvykusius tautiečius. Estija praėjusiais metais sugebėjo pagaliau perlaužti emigracijos krizę – 2015-aisiais į šalį grįžo daugiau žmonių nei išvažiavo. Sugebėsime ir mes, tereikia ta kryptimi nuosekliai dirbti“, – teigė G. Landsbergis.

TS-LKD vadovas Dubline lankėsi vienoje iš didžiausių pasaulinių informacinių technologijų kompanijų „Google“ bei susitiko su joje dirbančiais lietuviais. Politikas taip pat bendravo su parduotuvių tinklo „Lituanica“ atstovais ir darbuotojais, dalyvavo lietuvių bendruomenės organizuojamuose rinkimų debatuose. Planuojami susitikimai ir diskusijos su lietuviais Londone bei Peterbore.

„Didžiąją dalį emigrantų grąžins auganti ekonomika, ateinančios naujos investicijos, besikuriančios darbo vietos. Tačiau reikia ir aktyvių valstybės pastangų: aiškios, vienoje vietoje pateiktos informacijos, susijusios su grįžimu į Tėvynę, visos reikalingos pagalbos vaikams reintegruotis Lietuvos švietimo sistemoje (lietuvių kalba, socialinė, emocinė pagalba). Taip pat ir specialios programos susigrąžinti specialistus, šiandien dirbančius bankuose, didelėse įmonėse, dėstančius universitetuose. Apie tokių programų poreikį, emigravusių lietuvių problemas ir jų paskatas sugrįžti reikia kalbėtis tiesiogiai – būtent todėl ir nutariau vykti į Airiją ir Didžiąją Britaniją“, – pabrėžė G. Landsbergis.

Informacijos šaltinis – tsajunga.lt portalas.

2016.09.18; 06:31

print