Jei prorusiškiems separatistams bus leista apklausti R. Protasevičių


Romanas Protasevičius

Ukraina imsis skausmingų priemonių prieš Baltarusiją ir Aliaksandrą Lukašenką, jeigu vadinamosios Luhansko liaudies respublikos (LLR) atstovams bus leista apklausti opozicijos aktyvistą Romaną Protasevičių.
 
Tai penktadienį televizijos kanalui „1+1“ pareiškė Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba.
 
„Aliaksandrui Lukašenkai skaudės. Mes turime pakankamai priemonių, kad žmonėms ir šalims, kurios negerbia Ukrainos teritorijos vientisumo, skaudėtų. Ypač turint omenyje Baltarusiją, su kuria mus sieja daug ryšių. Taip pat ir ekonominių“, – sakė diplomatas, paklaustas, kaip Kijevas reaguotų, jei LLR atstovams būtų leista apklausti R. Protasevičių.
 
D. Kuleba pridūrė nenorįs grasinti, bet pabrėžė, jog „yra dalykų, už kuriuos Ukraina neatleidžia“, ir šalies teritorijos vientisumo negerbimas – vienas iš jų. URM vadovas patvirtino, kad šiuo metu Ukrainos ir Baltarusijos kontaktai palaikomi tik ambasadų lygiu.
 
Anksčiau LLR prokuratūra kreipėsi į Baltarusiją, prašydama perduoti jai R. Protasevičių, kad būtų galima atlikti „tardymo eksperimentą“. Birželio 2 d. A. Lukašenka pareiškė, kad LLR atstovai gali aplankyti R. Protasevičių.
 
Gegužės 23 d. iš Graikijos į Lietuvą skridęs „Ryanair” laineris po melagingo pranešimo apie neva jame esančią bombą buvo priverstinai nutupdytas Minsko oro uoste. Ten Baltarusijos pareigūnai sulaikė juo skridusį opozicijos aktyvistą Romaną Pratasevičių ir jo draugę Sofiją Sapegą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.06.05; 07:12
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *