Joe Bidenas nukrito nuo dviračio, bet nesusižeidė


Joe Bidenas – itin garbaus amžiaus vyriškis. EPA-ELTA nuotr.

Vašingtonas, birželio 19 d. (AFP-ELTA). JAV prezidentas Joe Bidenas šeštadienio rytą netoli nuo savo namų paplūdimyje Delavero valstijoje nukrito nuo dviračio, tačiau nenukentėjo.
 
Baltųjų rūmų žiniasklaidos korpuso vaizdo įraše matyti, kaip 79 metų prezidentas po kritimo iškart atsistoja ir sako: „Man viskas gerai“.
 
Jis kartu su pirmąja ponia Jill Biden važinėjosi dviračiu valstybiniame parke netoli savo vasarnamio Rehobot Byče, Delavero valstijoje, sustojo pasikalbėti su praeiviais ir tuo metu nukrito.
 
Prezidentas nedidelei sveikintojų ir žurnalistų grupei sakė, kad prarado pusiausvyrą,  bandydamas ištraukti koją iš dviračio pedalo fiksatoriaus.
 
Rezultatas – „beprotiška slaptosios tarnybos ir spaudos atstovų sumaištis“, sakoma Baltųjų rūmų pranešime, kuriame priduriama, kad jokių matomų įdrėskimų ar sumušimų dėl kritimo nebuvo.
 
„Neprireikė jokios medicininės pagalbos, – sakė Baltųjų rūmų pareigūnas. – Prezidentas tikisi likusią dienos dalį praleisti su šeima“. 
 
Vėliau, po pietų, socialiniuose tinkluose paskelbtuose vaizdo įrašuose matyti, kaip prezidentas siekia įrodyti savo vikrumą.
 
Žurnalistai ir kiti susirinkusieji klausinėjo J. Bideno, jam išeinant iš pamaldų bažnyčioje, ar jis nepatyrė kokių nors sužalojimų. J. Bidenas neatsakė, bet tris kartus greitai pašoko ir iškėlė kumščius norėdamas pademonstruoti savo stiprumą.
 
J. Bideno, kaip vyriausio JAV prezidento, sveikatos būklė nuolat yra dėmesio centre, ypač kai vis dažniau spėliojama, ar jis sieks antrosios kadencijos 2024 metais.
 
2020 metų lapkritį, netrukus po išrinkimo, bet dar prieš pradėdamas eiti pareigas, J. Bidenas, žaisdamas su savo augintiniu vokiečių aviganiu, susilaužė pėdą.
 
Tačiau po metų, 2021-ųjų lapkritį, gydytojas išdavė J. Bidenui sveikatos pažymą, kuriame rašoma, kad prezidentas yra „sveikas“ ir „energingas“.
 
Živilė Aleškaitienė (AFP)
 
2022.06.19; 09:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *