Jordanijoje užpuolikas peiliu sužalojo aštuonis žmones, tarp jų – keturi turistai


Jordanijoje, Džerašo mieste, trečiadienį užpuolikas peiliu sužalojo aštuonis žmones, tarp kurių keturi turistai. Kaip pranešama, užpuolikas sulaikytas ir apklausiamas.
 
Viešojo saugumo direktorato atstovo pranešime nurodoma, kad apie vidurdienį Džeraše – populiarioje turistų lankomoje vietoje, esančioje už 50 km nuo sostinės Amano – vyras peiliu sužalojo mažiausiai aštuonis žmones.
 
Tarp sužalotųjų yra keturi užsienio turistai, jų kelionės gidas, du policininkai ir autobuso vairuotojas.
 
Užpuolimo metu sužaloti keturi turistai yra trys meksikiečiai ir Šveicarijos pilietė.
 
„Sužaloti asmenys nuvežti į ligoninę, o užpuolikas nedelsiant sulaikytas“, – pridūrė atstovas.
 
Nėra tiksliai žinoma sužalotų asmenų būklė, bet nepriklausomas naujienų portalas „Ammon“ skelbė, kad du kritinės būklės žmonės buvo sraigtasparniu nuskraidinti į ligoninę sostinėje Amane. Naujienų agentūros dpa duomenimis, vienas policininkas ir turistas meksikietis yra sunkios būklės.
 
Paviešintuose vaizduose iš užpuolimo vietos matyti, kaip ant žemės guli kruvina moteris, o kažkoks asmuo laiko rankšluosčiu užspaudęs žaizdą moters nugaroje. Taip pat matyti sėdintis kruvinas vyras, kuriam greičiausiai stipriai sužalota koja.
 
Atstovas nepatikslino užpuoliko tapatybės ir nepateikė galimo užpuolimo motyvo.
 
Tai nėra pirmas kartas, kai turistų lankomose vietose Jordanijoje įvykdomi užpuolimai. 2016-ųjų gruodį Karako mieste, garsėjančiame viena didžiausių regione kryžiuočių pilių, per išpuolį žuvo 10 žmonių, o dar 30 buvo sužaloti.
 
Atsakomybę už išpuolį tada prisiėmė „Islamo valstybė“ (IS), galiausiai dėl išpuolio buvo nuteista 10 žmonių.
 
Džerašo miestas garsėja antikinių laikų architektūriniu paveldu, tačiau Jordanijoje yra ir kitų vietų, pritraukiančių daugybę turistų. Viena iš labiausiai lankomų vietų yra archeologinė vietovė Petra. Turizmas Jordanijoje – šalies ekonomikos pagrindas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.11.07; 03:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *