JT prognozuoja, kad Kachovkos užtvankos griūtis gali neigiamai paveikti pasaulinį badą


Kachovkos užtvankos griūtis.. EPA-ELTA nuotr.

Berlynas, birželio 7 d. (dpa-ELTA). Jungtinių Tautų Pasaulio maisto programa (WFP) perspėja, kad Kachovkos užtvankos griūtis Pietų Ukrainoje gali neigiamai paveikti pasaulinį badą.
 
„Didžiuliai potvyniai naikina naujai pasėtus grūdus, o kartu ir viltį, puoselėjamą 345-ių mln. alkanų žmonių iš viso pasaulio, kuriems grūdai iš Ukrainos yra išsigelbėjimas“, – naujienų agentūrai „dpa“ trečiadienį teigė WFP biuro Berlyne vadovas Martinas Frickas.
 
Po antradienį įvykusios užtvankos griūties Ukrainos žemės ūkio ministerija pareiškė, kad, pirminiu vertinimu, šiauriniame Dniepro upės krante Chersono srityje vanduo užlies apie 10 tūkst. hektarų dirbamos žemės. Tuo metu pietiniame krante užtvindytas plotas bus dar didesnis, antradienio vakarą savo tinklalapyje nurodė ministerija.
 
Rusija ir Ukraina dėl užtvankos sunaikinimo kaltina viena kitą. Abi pusės kalba apie „teroristinę ataką“ ir beprecedentę ekologinę nelaimę.
Nepaisant visko, M. Frickas nurodė nenumatantis tolesnio maisto kainų infliacijos augimo. Pareigūnas pažymėjo, kad „pasaulinės maisto kainos tebėra 10 metų aukštumose“.
 
Lina Linkevičiūtė (DPA)
 
2023.06.08; 06:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *