Ką pasakė G. Nausėda duodamas interviu CNN


CNN emblema

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį interviu amerikiečių transliuotojui CNN pakartojo savo jau ne kartą išsakytą, Vakarams adresuotą raginimą karinės pagalbos Rusijos užpultai Ukrainai klausimu peržengti „raudonąsias linijas“.
 
„Labai svarbu peržengti šias raudonąsias linijas, kurios yra mūsų galvose ir realybėje iš tikrųjų neegzistuoja. Galbūt Rusija kartais bando braižyti šias linijas už mus“, – tvirtino G. Nausėda.
 
„Mano žinutė tokia: nešvaistykite laiko. Būkite ryžtingi, vieningi ir priimkite sprendimus kaip įmanoma greičiau“, – pridūrė valstybės vadovas.
 
Paklaustas apie tai, kokią žinią vešis į Lenkiją, kur trečiadienį numatytas Bukarešto devyneto šalių vadovų susitikimas su JAV prezidentu Joe Bidenu, G. Nausėda tikino kalbėsiąs apie Lietuvos, o ypač „viso rytinio flango“ saugumą.
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. Andriaus Ufarto (ELTA) nuotr.
 
Prezidentas kartu pažymėjo, kad Baltijos šalys šiuo metu fiksuoja tiesioginę Rusijos ir Baltarusijos keliamą grėsmę. „Būtent dėl šios priežasties tikimės teigiamų signalų dėl mūsų saugumo“, – pareiškė G. Nausėda.
 
Valstybės vadovas interviu taip pat buvo paprašytas pakomentuoti Kinijos ketinimus pristatyti taikos planą Ukrainai. G. Nausėda pabrėžė, kad Pekinas neturėtų kištis į karą.
 
Lina Linkevičiūtė (ELTA)
 
2023.02.21; 06:34
print