Ką V. Putinas pasakė E. Macronui?


Vladimiras Putinas. Grobonies dantys. EPA – ELTA foto

Maskva, gegužės 3 d. (AFP-ELTA). Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį pareiškė Prancūzijos kolegai Emmanueliui Macronui, kad Vakarai turi nustoti tiekti ginklus Ukrainai, ir apkaltino Kyjivą rimtai nesiimant derybų, kad konfliktas būtų užbaigtas, pranešė Kremlius.
 
Apkaltinęs Ukrainos pajėgas vykdant karo nusikaltimus, V. Putinas sakė E. Macronui, kad „Vakarai galėtų padėti sustabdyti šiuos žiaurumus darydami atitinkamą spaudimą valdžiai Kyjive, taip pat sustabdydami ginklų tiekimą Ukrainai.“
 
V. Putinas taip pat pareiškė, kad Kyjivas nepasirengęs „rimtam darbui“ užbaigiant konfliktą.
 
„Rusijos pusė tebėra atvira dialogui“, – sakė Rusijos lyderis E. Macronui, remiantis Kremliaus pranešimu. Savo ruožtu E. Macronas, anot Kremliaus, teigė, kad dėl Ukrainos konflikto kyla grėsmė pasauliniam maisto saugumui. V. Putinas susiejo situaciją su Vakarų sankcijomis Rusijai ir „atkreipė dėmesį į netrukdomo pasaulinės logistikos ir transporto infrastruktūros funkcionavimo svarbą“, nurodė Kremlius.
 
E. Macronas yra vienas iš nedaugelio Vakarų lyderių, kalbančių su V. Putinu nuo tada, kai Maskva vasario 24 d. pasiuntė kariuomenę į Ukrainą, jis valandų valandas kalbasi su V. Putinu telefonu, mėgindamas susitarti dėl konflikto sprendimo.
 
Per karą jau žuvo tūkstančiai žmonių, daugiau nei 13 mln. turėjo palikti savo namus ir tai didžiausia nuo Antrojo pasaulinio karo pabėgėlių krizė Europoje.
 
Viljama Sudikienė (ELTA)
 
2022.05.04; 07:37
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *