Kai pagrindiniai komiksų herojai – šnipai


Komiksų žanre šnipų tema visada buvo viena iš mėgiamiausių. 1934 metais amerikiečių karikatūristas pradėjo savo komiksų seriją „Teris ir piratai“, kurioje pagrindinis veikėjas dažnai kovojo prieš šnipus, dažniausiai „japus“ (žodis „japonai“ serijoje retai buvo vartojamas).

1947 metais laikraščių skaitytojams buvo pristatytas naujas dailininko Kaniffo personažas – landus JAV KOP karininkas Styvas Kanjonas. Tik šį kartą priešai buvo jau „komiai“ (komunistai). S.Kanjonas, tapęs lakūnu 1942 metais (pagal jo dosjė iš KOP kartotekos), veikė prieš sovietų ir kinų žvalgybas iki išeidamas į pensiją 1989 metais.

Tai pačiai temai skirta ir komiksų serija „Šnipas prieš šnipą“, sukurta dailininko, prisistatinėjusio "El Mundo" slapyvardžiu.

Iš Kubos kilęs politinis karikatūristas pabėgo iš tėvynės 1960 metais, gelbėdamasis nuo Fidelio Kastro režimo, o jau po metų sukūrė gana paprastutę ir juokingą komiksų seriją „MED“ apie amžiną Baltojo ir Juodojo šnipų priešpriešą.

Kartais į reikalus įsitraukia moteris – Pilkoji šnipė – ir toji serijos laida šiek tiek keičia savo pavadinimą: „Šnipas prieš šnipą prieš šnipę“. Tose laidose į siužetą dažniausiai įpinama sekso linija. Pilkoji šnipė visada nugali ir Baltąjį, ir Juodąjį šnipus.

2013.06.03

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *