Kalėdinėje inkilų šventėje dalyvavo ir portalo Slaptai.lt fotografas


Verkių regioniniame parke Judėjimas “Už gamtą” gruodžio pabaigoje surengė Kalėdinę inkilų kėlimo akciją. Į medžius sukelti inkilai pagaminti bendroje banko “Swedbank” ir Judėjimo “Už gamtą” gerų darbų akcijoje Rumšiškėse, padedant Kaišiadorių miškų urėdijai. Pasak renginio organizatoriaus gamtininko Algirdo Knystauto, “per Kalėdas žmonės dovanoja dovanas savo artimiesiems, dabar gi – paukščiams”. Pasak judėjimo “Už gamtą” organizatorių, “dovanojame paukščiams namus, kad šie mums, klaidžiojantiems po Verkių regioninį parką, pavasarį ir vasarą dovanotų savo giesmes”.

Judėjimas “Už gamtą” pirmąją inkilų dalį, skirtą smulkiems paukščiams (zylėms, bukučiams, margasparnėms musinukėms) sukėlė į Verkių regioninio parko medžius. Verkių parkas pasirinktas ne atsitiktinai. Čia gausu brandžių parko tipo miškų, puikiai tinkančių minėtiems paukščiams perėti.

knystautas_11

Žymus gamtininkas Algirdas Knystautas teigia, kad pats tinkamiausias inkilų kėlimo laikas – ne pavasaris, kaip daug kas iki šiol manė. Pavasaris – tai laikas, kai atskrenda varnėnai. Jie savo žavia giesme žadina žemę, ir mūsų žmonės už tai juos labai myli. Taigi gruodžio mėnesį keliami inkilai įvairiausiems, daug retesniems, paukščiams. Ir žalvarniams, ir įvairių rūšių pelėdoms, ir retesnėms zylėms, bukučiams. Pastariesiems inkilai reikalingi žiemą – čia jie randa taip reikalingą nakvynę, o po to dažnai tuose inkiluose apsigyvena, suka lizdus. Pelėdos taip pat nori kiek laiko, kad galėtų priprasti prie pasirinktųjų naujų namų.

knystautas_33

Inkilų kėlime dalyvavo Judėjimo “Už gamtą” aktyvistai, Verkių ir Pavilnio regioninio parko darbuotojai, garsus Lietuvos teatro režisierius, “užkietėjęs” ornitologas – mėgėjas Gintaras Varnas.

knystautas_44

Prieš akciją susirinkusiems dalyviams surengtas konkursas “atspėjai – laimi”, kai apie gamtą geriau nusimanantys tautiečiai galėjo laimėti inkilą ir iškelti jį savo sode. O po to – pranešti judėjimui “Už gamtą”, kas ir kaip jame apsigyveno.

Vytauto Visocko nuotr.

2009.12.25

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *