Kalėdų savaitgalį dėl omikrono atšaukta per 7 000 lėktuvų skrydžių


Londono Hitrou oro uostas. EPA-ELTA nuotr.

Niujorkas, gruodžio 26 d. (AFP-ELTA). Per Kalėdų savaitgalį visame pasaulyje buvo atšaukta daugiau nei 7 000 lėktuvų skrydžių, o dar tūkstančiai – atidėta, sekmadienį pranešė skrydžių stebėjimo svetainė, labai užkrečiamam omikron atmainos COVID-19 žlugdant atostogas milijonams keliautojų.
 
Atšiaurūs orai dar padidino kelionių chaosą Jungtinėse Valstijose, o dėl audrų, kaip manoma, šalies vakaruose bus nepravažiuojami keliai, nors jos atnešė baltą Kalėdų savaitgalį į Sietlą ir kai kurias Kalifornijos dalis.
 
Svetainės „Flightaware.com“ duomenimis, sekmadienį buvo atšaukta daugiau nei 2 000 skrydžių, įskaitant daugiau nei 570 skrydžių iš JAV oro uostų arba į juos. Pranešta apie daugiau nei 4 000 vėlavimų.
 
Orlaivių įgulos ir antžeminis personalas susirgo arba pateko į karantiną užsikrėtę COVID-19, todėl „Lufthansa“, „Delta“, „United Airlines“, „JetBlue“, „Alaska Airlines“ ir kiti vežėjai buvo priversti atšaukti skrydžius intensyviausiu kelionių laikotarpiu.
 
Šeštadienį visame pasaulyje buvo atšaukta daugiau nei 2 800 skrydžių, įskaitant daugiau nei 990 skrydžių iš JAV oro uostų arba į juos, taip pat – daugiau nei 8 500 vėlavimų. Penktadienį buvo apie 2 400 atšaukimų ir 11 tūkst. vėlavimų.
 
Živilė Aleškaitienė (AFP)
 
2021.12.27; 08:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *