Kam buvo naudinga žinomo advokato mirtis?


Birželio 1 dieną Vilniuje nužudytas Vilniaus tarybos narys, advokatas Sergėjus Novikovas. Jis advokato praktika vertėsi daugelį metų, jo klientų tarpe buvo daug žinomų asmenybių-S.Novikovas atstovavo „Status” koncerno vadovo V.Bieliausko interesams.

Teismuose-baudžiamosiose ir civilinėse bylose gynė buvusius „Vilniaus brigados” narius, įvairių kriminalinių klanų vadeivas – D.Kaplaną (Dodiką), A.Gribojedovą (Grybą), I.Pervičką (Bobą), kai kuriuos kitus kitus kriminalinius autoritetus.

S.Novikovo klientų tarpe buvo ir garsios „smauglių“ gaujos lyderiai, ir korumpuoti Klaipėdos teisėsaugos pareigūnai, ir „Rubicono“ koncernas. Šių metų vasarį vykusiuose savivaldos rinkimuose S.Novikovas buvo išrinktas į Vilniaus savivaldybės tarybą nuo Darbo partijos.

Jis nebuvo šios partijos narys, bet artimai bendravo su Darbo partijos veikėjais ir buvo įtrauktas į rinkimų sąrašą. Reitinguojant S.Novikovas pakilo iš 12-os vietos į 6-ąją ir tapo Vilniaus tarybos nariu. Šis advokatas išmanė politikos ir verslo užkulisius, atstovavo ir Rusijos energetikos bendrovių interesams.

Vos tik Vilniaus centre, K.Kalinausko gatvėje, buvo aptiktas S.Novikovo kūnas, pareikšta, kad jis nušautas. Bet vėliau paaiškėjo, kad advokatas nudurtas peiliu. Tiriamos kelios nužudymo versijos. Kai kurie teisėsaugos pareigūnai net pareiškė, kad S.Novikovas nužudytas tariamai dėl motyvų, nesiejamų su jo politine ar profesine veikla. Bet tokia versija neįtikinama (juo labiau, kad S.Novikovas su savimi turėjo mažai pinigų). Politikai, advokatai, visuomenės veikėjai ir žurnalistai beveik visada nužudomi dėl jų tiesioginės jų veiklos.

Didelė tikimybė, kad S.Novikovas tapo neparankus kai kuriems įtakingiems mafijos nariams. O vadinamieji užsakomieji ,,netradiciniai nužudymai“, kai vietoje šūvių iš šautuvo ar automato gerai žinomi asmenys nužudomi kirviais ar peiliais, tampa vis populiaresni. Tokių atvejų daugėja Rusijoje, Ukrainoje bei kitose postkomunistinėse šalyse.

Nuotraukoje: nežinomo asmens nužudytas žinomas advokatas Sergėjus Novikovas.

2011.06.07

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *