Kanadoje policininku persirengęs vyras nušovė mažiausiai 16 žmonių


Kanadoje policininku persirengęs vyras nušovė mažiausiai 16 žmonių. EPA-ELTA nuotr.

Kanados Naujosios Škotijos provincijoje policininku apsimetęs ginkluotas užpuolikas nušovė mažiausiai 16 žmonių, tarp aukų – policijos pareigūnė, pranešė Kanados policija, skelbia transliuotojas BBC.
 
Šaulį, kuris įvardijamas kaip 51 metų amžiaus Gabrielis Wortmanas, po 12 valandų trukusių gaudynių Naujosios Škotijos provincijoje nušovė policijos pareigūnai.
Incidentas Kanadoje. EPA-ELTA nuotr.
 
Policijos teigimu, užpuolikas slapstėsi nuo šeštadienio nakties, kai policijai buvo pranešta apie šūvius Portapikės miestelyje, esančiame už maždaug 100 km nuo Halifakso miesto. Kaip pranešama, užpuolikas sučiuptas sekmadienio rytą vietos laiku.
 
Pasak policijos, užpuolikas šaudė į žmones keliose vietose Naujosios Škotijos provincijoje, todėl institucijos vis dar bando nustatyti galutinį aukų skaičių. Policija įspėjo, kad aukų skaičius gali išaugti.
 
Į šaudynes reaguodamas Kanados premjeras teigė, kad „tai siaubinga situacija“, o Naujosios Škotijos provincijos premjeras Stephenas McNeilas reporteriams sakė, „kad tai vienas beprasmiškiausių smurto aktų provincijos istorijoje“.
 
Kaip skelbia policija, apie incidentą jai pranešta vėlai šeštadienį vietos laiku.
 
Šaudynės Kanadoje nėra toks dažnas reiškinys kaip kaimyninėse JAV. Kanadoje daug griežtesni šaunamųjų ginklų nuosavybės įstatymai.
 
1989 metais per šaudynes Kanados Kvebeko koledže žuvo 14 moterų. Užpuolikas išvarė iš klasės visus vyrus ir tada paleido ugnį.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.04.20; 05:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *