Kandidatė į JAV prezidento postą Karli Fiorina: „Su Vladimiru Putinu beprasmiška derėtis…“


Kadaise Amerikos verslininkė Karli Fiorina gyrė Vladimirą Putiną. Tai nutiko vos tik V.Putinui tapus Rusijos prezidentu. Tąsyk amerikiečių verslininkė V.Putiną pavadino „teigiamų permainų agentu“, akcentavo, jog V.Putinas turįs daug įžvalgos, proto, žavesio. Šitaip sakydama K.Fiorina rėmėsi asmenine patirtimi, mat trumpam buvo susitikusi su Rusijos lyderiu pasaulio verslininkų konferencijoje.

Dabar Karli Fiorina turi kardinaliai priešingą nuomonę apie Kremliaus vadovą. Jos nuomonė ženkliai pasikeitė.

Šiuos pasikeitimus pastebi „The Daily Beast“ leidinio apžvalgininkas Timas Makas. Kuo svarbi verslininkės Karli Fiorinos nuomonių kaita? Ši moteris pareiškė norinti užimti JAV prezidento postą, kai baigsis Jungtinių Valstijų prezidento Barako Abamos kadencija.

Beje, Karli Fiorinos reitingai šoktelėjo į viršų, kai, kalbėdama apie sudėtingus JAV ir Rusijos Federacijos tarpusavio santykius, ji pareiškė konfrontuosianti su V.Putinu, jei tik taps Baltųjų rūmų vadove. Ji taip pat tvirtino, jog, tapusi Amerikos prezidente, ne tik konfrontuotų su V.Putinu ir jo aplinka, bet ir būtinai skirtų daugiau finansavimo JAV ginkluotosioms pajėgoms, būtinai sustiprintų priešlėktuvinę gynybą Lenkijoje, būtinai padidintų amerikiečių karines bazių Vokietijoje kontingentą bei dažniau rengtų karines pratybas Baltijos valstybėse.

Žinoma, dar nežinia, kaip reaguos JAV rinkėjai, kai sužinos apie šiuos kandidatės nuomonės pasikeitimus.

Tačiau paskutiniųjų respublikonų prezidentinių debatų metu ji pabrėžė: „Su Vladimiru Putinu neverta nei kalbėtis, nei derėtis, nes jis nustos agresyviai elgtis tik pajutęs Amerikos jėgą ir ryžtą“. Žodžiu, derybos su V.Putinu – beprasmiškas laiko ir jėgų švaistymas.

Šis K.Fiorinos požiūris nesutampa su kito respublikonų kandidato Donaldo Trampo požiūriu į V.Putiną. Milijardierius D.Trampas tvirtina, jog, tapęs JAV lyderiu, sugebėtų rasti „bendrą kalbą su Kremliaus vadovais“.

Ar tikrai sugebėtų? Tokiais optimistiniais D.Trampo pareiškimais greičiausiai netiki net pats … turtuolis D.Trampas.

Juo labiau optimistiniais D.Trampo pareiškimais sunku patikėti rinkėjams. Visiems akivaizdu, jog dabar kvaila tikėtis didesnio stabilumo šiame nestabiliame pasaulyje.

Nuotraukoje: respublikonų kandidatė į JAV prezidento postą Karli Fiorina, tvitinanti, jog su Vladimiru Putinu derėtis – beprasmiška, mat jis pripažįsta tik jėgą.

Informacijos šaltinis – „The Daily Beast“.

2015.09.26; 06:26

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.