Karalienė Elžbieta II nedalyvavo Atminimo dienos renginyje


Karalienė Elžbieta II paskutinę akimirką atšaukė dalyvavimą Atminimo dienos renginyje. EPA-ELTA nuotr.

Londonas, lapkričio 14 d. (TASS-AFP-ELTA). Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II paskutinę akimirką atšaukė savo dalyvavimą nacionalinės Atminimo dienos ceremonijoje, nes pasitempė nugarą. Tai sakoma pranešime, kurį sekmadienį paskelbė Bakingamo rūmai.
 
„Dėl to, kad pasitempė nugarą, karalienė su dideliu apgailestavimu šį rytą nusprendė, kad negalės dalyvauti Atminimo dienos ceremonijoje šį sekmadienį prie Kenotafo“, – sakoma 95 metų monarchės biuro pranešime. „Jos Didenybė nusivylusi, kad praleis ceremoniją“, – pridūrė rūmai.
 
Anksčiau skelbta, kad lapkričio 14 dieną Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas kartu su karaliene padės gėlių Kenotafo – Londono centre esančio simbolinio žuvusių karių antkapinio paminklo – papėdėje. Atminimo sekmadienis, kai prisimenami per karo konfliktus žuvę britai, visada būna paskutinė savaitgalio diena po Kompjeno paliaubų, pasirašytų 1918 m. lapkričio 11 dieną, metinių. Šiomis paliaubomis baigėsi Pirmasis pasaulinis karas.
 
Šiandienos dalyvavimas ceremonijoje turėjo būti pirmasis oficialus karalienės viešas pasirodymas nuo spalio 19-osios. Tada ji dalyvavo priėmime Londone vykusio Pasaulinio investicijų viršūnių susitikimo proga. Netrukus po to monarchės biuras pranešė, kad valstybės vadovė gydytojų patarimu atšaukė vizitą į Šiaurės Airiją. Spalio 20 d. ji apsilankė ligoninėje įprastinei medicininei apžiūrai, o kitą dieną grįžo į Vindzoro pilį.
 
Kaip praneša televizijos kanalas ITV, spalio 21-osios naktį Elžbieta II liko karaliaus Edvardo VII vardo ligoninėje Londono centre. Tai buvo pirma per daugelį metų karalienės, kitais metais švęsiančios 70-ąsias valdymo metines, hospitalizacija. Spalio pabaigoje gydytojai rekomendavo dar dvi savaites susilaikyti nuo aktyvios veiklos, tačiau neprieštaravo, kad ji vykdytų nesunkias pareigas.
 
Iki šiol monarchė viešai rodėsi stiprios formos, nepaisant to, kad balandį neteko 99 metų vyro princo Philipo. Po tradicinių vasaros atostogų Balmoralyje, Škotijoje, ji beveik kasdien dalyvavo oficialiuose renginiuose, jos darbo krūvis buvo panašus kaip iki pandemijos. Tačiau neseniai ji pateko į antraštes, pastebėta vaikščiojanti su lazdele, o bulvarinis leidinys „The Sun“ pranešė, kad pastarosiomis dienomis karalienė nustojo vedžioti savo korgius.
 
Pranešama, kad karalienė nebejodinėja savo žirgais, kuriems puoselėja didžiulę aistrą, nors planuoja pailsėjusi prie to grįžti. Manoma, kad ji taip pat atsisakė vartoti alkoholį.
 
Ketvirtadienį per viešą renginį Brikstone, Pietų Londone, vienas žiūrovas paklausė jos vyriausiojo sūnaus ir įpėdinio: „Princai Charlesai, kaip laikosi mama? „Jai viskas gerai“, – atsakė jis.
 
Viljama Sudikienė (ELTA)
 
2021.11.15; 05:54
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *