Karalienė Elžbieta II užsikrėtė COVID


Didžiosios Britanijos Karalienė Elžbieta II. EPA – ELTA nuotr.

Londonas, vasario 20 d. (AFP-ELTA). 95 metų Didžiosios Britanijos karalienei Elžbietai II sekmadienį nustatytas teigiamas COVID-19 testas, bet jos patiriami simptomai „lengvi“ ir ji ketina toliau eiti nesunkias pareigas savo rezidencijoje Vindzoro pilyje, pranešė padėjėjai.
 
„Ji ir toliau gaus medicininę pagalbą ir laikysis visų atitinkamų nurodymų“, – sakoma Bakingamo rūmų pranešime.
 
Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas sekmadienį palinkėjo karalienei, prieš dvi savaites minėjusiai 70-ies metų sukaktį soste, greito pasveikimo. „Esu tikras, kad kalbu už visus, linkėdamas Jos Didenybei Karalienei greitai pasveikti nuo COVID ir susigrąžinti gyvybingą gerą sveikatą“, – tviteryje parašė jis.
 
Karalienė Elžbieta II paskutinę akimirką atšaukė dalyvavimą Atminimo dienos renginyje. EPA-ELTA nuotr.

Prieš tai princo Charleso, vyriausiojo karalienės sūnaus ir sosto įpėdinio, testas buvo teigiamas vasario 10 d., praėjus dviem dienoms po susitikimo su motina Vindzore. Tada nebuvo pateikta jokios informacijos, ar pačiai karalienei buvo padaryti kokie nors COVID testai.
 
Praėjusią savaitę ji atnaujino asmenines audiencijas pilyje, bet vienam dalyviui skundėsi dėl sustingimo ir buvo nufotografuota su lazda.
Nors paprastai apie karalienės sveikatą nėra viešinama, rūmai anksčiau patvirtino, kad ji yra visiškai paskiepyta nuo COVID-19.
 
Didžiosios Britanijos spaudos asociacijos teigimu, „manoma, kad nemažai atvejų diagnozuota ir tarp Vindzoro pilies komandos“.
 
JK karalienė Elžbieta II švenčia 94-ąjį gimtadienį. EPA-ELTA nuotr.

Sveikatos ministras Sajidas Javidas irgi tviteryje parašė: „Linkiu Jos Didenybei Karalienei greito pasveikimo“. Pagrindinės opozicinės Leiboristų partijos lyderis Keiras Starmeris taip pat tviteryje palinkėjo jai „greitai pasveikti“ ir pridūrė: „Greičiau pasveikite, ponia“.
 
Šventiniai renginiai karalienės valdymo platininio jubiliejaus proga visoje šalyje vyks birželio mėnesį. 70-ųjų jos valdymo metinių išvakarėse vasario 6-ąją monarchė surengė priėmimą vietos gyventojams Sandringame, savo dvare rytų Anglijoje. Pranešama, jog tai buvo didžiausias viešas renginys, kuriame ji dalyvavo nuo tada, kai praėjusį spalį parą praleido ligoninėje, tačiau nepaskelbta, dėl kokios sveikatos problemos.
 
Karalienė, kurios vyras princas Philipas mirė 99 metų pernai balandį, didžiąją dalį laiko per koronaviruso pandemiją praleidžia Vindzoro pilyje, namų ūkio darbuotojų skaičius sumažintas ir pramintas „Jos didenybės burbulu“. Gerbdama tuometines vyriausybės saugaus atstumo taisykles dėl COVID, karalienė viena sėdėjo per Philipo laidotuves.
 
Viljama Sudikienė (ELTA)
 
2022.02.21; 06:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *