Kariai galės naudoti specialiąsias priemones


Antradienį su prezidentu Gitanu Nausėda ir Lietuvos kariuomenės vadu Valdemaru Rupšiu susitikęs krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas pristatė įstatymų pakeitimus, kuriuos, siekiant suvaldyti nelegalių migrantų srautą, planuojama priimti artimiausiu metu ketinamoje šaukti neeilinėje Seimo sesijoje. Siūloma ekstremalios situacijos ar nepaprastosios padėties atveju kariams suteikti platesnius įgaliojimus.
 
„(Kariai – ELTA) įgytų teisę duoti privalomus nurodymus fiziniams asmenims, persekioti ir sulaikyti asmenis, kurie nevykdytų jų nurodymų ir vykdytų teisės aktų pažeidimą. Tikrinti asmenų dokumentus, padaryti jų asmens apžiūrą, daiktų patikrinimą. Esant reikalui, jeigu tai vyktų pasienio ruože ir kažkokia įtartina transporto priemonė judėtų, taip pat galėtų pasižiūrėti tą transporto priemonę“, – siūlomus pakeitimus antradienį po susitikimo surengtoje spaudos konferencijoje pristatė A. Anušauskas.
 
Taip pat ministras pažymėjo, kad kariams siūloma suteikti teisę naudoti specialiąsias priemones.
 
„Taip pat galėtų naudoti specialiąsias priemones. Tai yra, neletalinę ginkluotę, o būtent specialiąsias priemones, kaip ir teisėsaugos pareigūnai, siekdami sulaikyti civilius asmenis“, – pasakojo jis.
 
Krašto apsaugos ministro teigimu, šie įgaliojimai būtų suteikiami 3 mėnesiams su galimybe Seimui terminą pratęsti. Tokios priemonės galėtų būti naudojamos ekstremalios situacijos židinyje.
 
„Šios teisės kariams suteikiamos, kai yra paskelbta ekstremali situacija, įvykio mastas sparčiai didėja ir iškyla tam tikros grėsmės, kai yra gautas Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos motyvuota rašytinis prašymas (šiuo atveju tai atlieka vidaus reikalų ministrė) ir sprendimas yra suderintas su prezidentu, kaip ginkluotųjų pajėgų vadu, nes yra naudojamos ginkluotosios pajėgos, resursai, kariai“, – aiškino A. Anušauskas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.08.04; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *