Karolio Didžiojo apdovanojimas už nuopelnus Europai skiriamas ukrainiečiams ir V. Zelenskiui


Volodymiras Zelenskis. Ukrainos prezidentas. EPA – ELTA foto

Kelnas, gruodžio 16 d. (dpa-ELTA). Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ir Ukrainos žmonės gaus prestižinį 2023 metų Karolio Didžiojo apdovanojimą už nuopelnus Europai, penktadienį paskelbė premijos valdyba ir Vokietijos Acheno miestas.
 
„2023 m. Karolio Didžiojo premijos įteikimą vertiname kaip solidarumo su Ukraina aktą“, – paaiškino premijos valdybos pirmininkas Jürgenas Lindenas. Jo teigimu, sprendimas buvo priimtas visais balsais, „esant dabartinei situacijai Europoje“ alternatyvos nebuvo.
 
V. Zelenskio vadovaujami Ukrainos žmonės gina ne tik savo šalies suverenitetą ir jos piliečių gyvybes, „bet ir Europą bei Europos vertybes“, cituojama valdyba. Apdovanojimas pabrėžia, kad Ukraina yra Europos dalis. Žmonės ir vyriausybės atstovai nusipelno „padrąsinimo“ ir „greitos stojimo į Europos Sąjungą derybų pradžios“.
 
Valdybos teigimu, V. Zelenskis yra „diplomatas, motyvatorius ir, jei mano, kad padėtis to reikalauja, labai nuoseklus kritikas“.
 
Premija teikiama nuo 1950 m. už nuopelnus Europai ir Europos vienijimui. Ji pavadinta Karolio Didžiojo, kurio imperija driekėsi per didelę Vakarų Europos dalį, o sostinė buvo Achenas, vardu. Prie apdovanojimo pridedamas medalis ir raštas, piniginio atlygio nėra.
 
Viljama Sudikienė (DPA)
 
2022.12.17; 08:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *