Kaune – vieši debatai su pretendentais tapti Lietuvos prezidentu


Ketvirtadienio vakarą Kaune, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Didžiojoje salėje, įvyks Lietuvos Respublikos prezidento rinkimų debatai tema: „Prezidento vaidmuo valstybės vidaus politikoje: dabarties problemos ir jų sprendimo būdai“.

Kaip ELTA buvo pranešusi, šiuose debatuose ketina dalyvauti Seimo nariai Aušra Maldeikienė, Ingrida Šimonytė ir Naglis Puteikis, taip pat buvęs bankininkas Gitanas Nausėda ir Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius bei filosofas Arvydas Juozaitis. Moderatoriai – prof. Lauras Bielinis ir žurnalistas Paulius Gritėnas.

Politologo, VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto profesoriaus L. Bielinio teigimu, debatai suteiks puikią galimybę įvertinti kiekvieno kandidato intelektinius gebėjimus ir politines pažiūras.

„Debatai rinkimų kampanijos metu atskleidžia esminius kandidatų intelekto, strateginio mąstymo bei profesinio gebėjimo resursus: rinkiminiai vaizdiniai pasitraukia į antrą planą ir į šviesą išnyra asmens politinė pasaulėžiūra“, – paaiškino prof. L. Bielinis.

Pasak VDU atstovo Martyno Gedvilos, debatus organizuoja Akademinis politologų klubas – visuomeninė, nepolitinė ir ne pelno siekianti organizacija, susibūrusi šviesti bei skatinti visuomenę domėtis politika, organizuoti renginius, kurie leidžia geriau suprasti politinius procesus, politinius veikėjus ir jų elgesį.

„Renginyje bus stengiamasi gilintis į kiek dažnai primirštą prezidento vaidmenį valstybės vidaus politikoje, o ne į jo kompetencijas užsienio politikoje, kaip įprasta debatuose. Tikimės, kad ši iniciatyva prisidės prie politinio sąmoningumo skatinimo visuomenėje ir sustiprins ryšį tarp rinkėjų bei kandidatų į prezidento postą“, – sakė Akademinio politologų klubo pirmininkas Klaidas Gevorkianas.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.01.10; 06:00

print