Keli žmonės išgyveno lėktuvo katastrofą Rusijoje


Lėktuvo katastrofa Rusijoje. Patvirtinta 16 žmonių žūtis. EPA-ELTA nuotr.

Maskva, spalio 10 d. (AFP-ELTA). Šešiolika žmonių žuvo nukritus lėktuvui L-410 Rusijos centrinėje Tatarstano respublikoje, pranešė Nepaprastųjų situacijų ministerija.
 
„Šeši žmonės išgelbėti, 16 žmonių išvežti be gyvybės ženklų“, – pranešė ministerija savo kanale „Telegram“.
 
Parašiutininkus skraidinęs lėktuvas sudužo centrinėje Rusijos dalyje sekmadienį. Lėktuvu L-410 skrido 22 žmonės, jis nukrito apie 9.23 val. vietos laiku, kai skrido virš Tatarstano respublikos.
 
Anksčiau ministerija teigė, kad žuvo 15 žmonių ir kad lėktuvu skrido 23 žmonės. Vietos sveikatos ministerija buvo pranešusi, kad septyni išgyvenusieji yra ligoninėje, vienas „labai sunkios būklės“.
 
Ministerijos paskelbtuose vaizduose matyti perpus perlūžęs lėktuvas smarkiai įlenkta nosimi.
 
Tatarstano vadovas Rustamas Minnichanovas išvyko į sudužimo vietą, sakoma jo tinklalapyje paskelbtame pareiškime. R. Minnichanovas sakė, kad netrukus po pakilimo pilotai pranešė apie variklio gedimą ir prašė leidimo atlikti avarnį nusileidimą. Jo teigimu, rengdamasis nutūpti lėktuvas mėgino išvengti gyvenamojo rajono, bet „aukštis to neleido”. Orlaivis sparnu atsitrenkė į stovėjusį autofurgoną ir apsivertė.
 
Visi išgyvenusieji sėdėjo lėktuvo gale, sakė klubo instrukotrius Olegas Šiporovas. Rusijos tyrėjai pradėjo baudžiamąjį tyrimą dėl saugumo taisyklių pažeidimo.
 
Pirmadienis Tatarstane paskelbtas gedulo diena.
 
Kaip praneša naujienų agentūra „Interfax“, lėktuvas priklausė Savanoriškai pagalbos Rusijos kariuomenei, aviacijai ir kariniam jūrų laivynui draugijai, save apibūdinančiai kaip sporto ir gynybos organizaciją. Jos regioninio padalinio vadovas teigė, kad skrydį suorganizavęs parašiutininkų klubas nekaltas.
 
„Esame geriausi, esame tarp penkių geriausių klubų“, – naujienų agentūrai TASS sakė Ravilas Nurmechametovas ir pridūrė, kad klubas priėmė Europos ir pasaulio futbolo čempionatus. „Čia treniruojasi kosmonautai“, – teigė jis.
 
Čekų gamybos L-410 buvo vienas iš dviejų klubo naudojamų lėktuvų. Anksčiau šiemet mirtinas avarijas Rusijoje patyrė du L-410 lėktuvai, per jas žuvo 8 žmonės.
 
Rusija pagarsėjo lėktuvų katastrofomis, bet pastaraisiais metais pagerino oro eismo saugumą, svarbiausios oro linijos pakeitė sovietų gamybos orlaivius į modernius lėktuvus. Vis dėlto prasta lėktuvų priežiūra ir atsainus požiūris į saugumo standartus vis dar lemia dažnas avarijas atokiuose rajonuose. Dažniausiai jos ištinka mažus lėktuvus, bet retsykiais pasitaiko ir didelio masto tragedijų.
 
Viljama Sudikienė (ELTA)
print