Kim Jong Unas apžiūrėjo naujausią Rusijos naikintuvą


Kim Jong Unas apžiūrėjo naujausią Rusijos naikintuvą. EPA – ELTA foto

Komsomolskas prie Amūro, rugsėjo 15 d. (dpa-ELTA). Vizitą Rusijoje tęsiantis Šiaurės Korėjos diktatorius Kim Jong Unas Komsomolske prie Amūro apžiūrėjo naujausią rusų naikintuvą „Suchoi Su-57“. Rusijos vyriausybės duomenimis, jis penktadienį su Rusijos pramonės ministru Denisu Manturovu aplankė mieste esančias lėktuvų gamyklas. Pasak D. Manturovo, Rusija mato potencialą bendradarbiauti su Šiaurės Korėja lėktuvų gamybos ir kitose srityse.
 
Rusijos vyriausybė Šiaurės Korėjos vadovui, be kita ko, parodė, kaip gaminami Su-35 ir Su-57 tipo koviniai orlaiviai. Pasak vieno aviacijos eksperto, Kim Jong Unas buvo tik antras užsienio šalies vadovas po Turkijos prezidento Recepo Tayyipo Erdogano, kuriam leista pažvelgti į Su-57 naikintuvų kabiną. Nuo 2002 m. kurtas „nematomas“ bombonešis, anot žiniasklaidos, nuo 2019-ųjų serijiniu būdu gaminamas Rusijoje. Indija 2018 m. pasitraukė iš planuotos bendros gamybos.
 
Po parodomojo Su-35 skrydžio Kim Jong Uno šarvuotas traukinys paliko miestą, pranešė rusų valstybinė žiniasklaida. Viename vaizdo įraše buvo matyti, kaip jo šarvuotas limuzinas „Maybach“ pakraunamas į specialų traukinį, kuriuo Šiaurės Korėjos vadovas atvyko į Rusiją. Kita jo sustojimo vieta turėtų būti Vladivostoko uostamiestis.
 
Trečiadienį Kim Jong Unas susitiko su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Kremliaus teigimu, šis priėmė svečio kvietimą apsilankyti su atsakomuoju vizitu.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2023.09.16; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *