Kinija apgailestauja dėl įsiveržimo į JAV oro erdvę


Kinijos vėliava. EPA – ELTA nuotr.

Pekinas, vasario 3 d. (AFP-ELTA). Kinija penktadienį išreiškė apgailestavimą dėl „netyčinio“ JAV oro erdvės pažeidimo, kurį, jos teigimu, įvykdė civilinis dirižablis, tačiau Pentagonas jį pavadino šnipinėjimo balionu, o ilgai planuotas valstybės sekretoriaus Antony Blinkeno vizitas į Pekiną buvo atšauktas.
 
„ABC News“ citavo vieną JAV pareigūną, kuris sakė, kad A. Blinkenas nenorėjo išpūsti situacijos atšaukdamas savo vizitą, tačiau taip pat nenorėjo, kad incidentas su balionu dominuotų jo susitikimuose su Kinijos pareigūnais.
 
Pentagonas ketvirtadienį pranešė, kad stebi oro balioną, skridusį aukštai virš vakarinės Montanos valstijos, ir saugumo sumetimais nusprendė jo nenumušti.
 
Iš pradžių dvejojęs, ar teigti, kad objektas buvo Kinijos, Pekinas vėlai vakare paskelbtame pareiškime pripažino, kad tai buvo orlaivis, kuris dėl vėjų nukrypo nuo kurso.
 
„Oro balionas yra iš Kinijos. Tai civilinis orlaivis, naudojamas mokslinių tyrimų, daugiausia meteorologijos, tikslais“, – sakoma Užsienio reikalų ministerijos atstovui priskiriamame pareiškime.
 
„Kinijos pusė apgailestauja, kad balionas netyčia įskrido į JAV oro erdvę dėl nenugalimos jėgos aplinkybių, – sakoma jame, vartojant teisinį terminą, kuriuo apibūdinamas nuo žmogaus valios nepriklausantis veiksmas. – Kinijos pusė toliau bendraus su JAV puse ir tinkamai spręs šią netikėtą situaciją“.
 
Živilė Aleškaitienė (AFP)
 
2023.02.04; 09:27
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *