Kinija pasiuntė į Taivaną rekordinį skaičių karo lėktuvų


Kinijos karys. Youtube.com

Taipėjus, gruodžio 26 d. (dpa-ELTA). Kinija per parą pasiuntė į Taivano oro erdvę 71 lėktuvą, pirmadienį paskelbė Taipėjus. Tai naujas tokių kasdienių skrydžių rekordas.
 
Taivano gynybos ministerija pranešė, kad 47 Kinijos lėktuvai kirto Taivano sąsiaurio medianą. Be to, aplink Taivaną buvo pastebėti septyni Liaudies išlaisvinimo armijos karinio jūrų laivyno laivai.
 
Taivanas pavedė koviniams oro patruliavimo orlaiviamss, karinio jūrų laivyno laivams ir sausumos raketų sistemoms reaguoti į šią veiklą, pranešė ministerija.
 
Apie tokį didžiausią kada nors surengtą įsiveržimą pranešta kitą dieną, kai Kinija surengė smogiamąsias pratybas aplink Taivano salą, reaguodama į JAV prezidento Joe Bideno pasirašytą naują įstatymą, į kurį įtraukta 2 mlrd. JAV dolerių karinių paskolų Taivanui.
 
Taivano prezidentė Tsai Ing-wen pirmadienį pareiškė, kad autoritarizmo plėtra pakerta regiono stabilumą. Tai buvo didžiausias Kinijos karo lėktuvų įsiveržimas nuo rugpjūčio, kai per 24 valandas aplink Taivaną buvo pastebėtas rekordinis 66 orlaivių ir 14 laivų skaičius.
 
Taivaną nuo 1949 m. valdo nepriklausoma vyriausybė, bet Kinija laiko demokratišką salą savo teritorijos dalimi.
 
Viljama Sudikienė (DPA)
 
2022.12.27; 06:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *