Kinijai vykdant karines pratybas Taivane lankosi JAV Kongreso delegacija


Taivane lankosi JAV Kongreso delegacija. Tsai Ing-wen ir Michaelas McCaulas. EPA-ELTA nuotr.

Taipėjus, balandžio 8 d. (AFP-ELTA). Taivano prezidentė Tsai Ing-wen šeštadienį pareiškė, kad Taipėjus ir toliau bendradarbiaus su JAV bei kitomis demokratinėmis valstybėmis, nes sala susiduria su „nuolatiniu autoritariniu Kinijos ekspansionizmu“.
 
Pekinas šeštadienį paskelbė apie karines pratybas, kurios tris dienas vyks aplink Taivaną, ir pavadino jas „griežtu perspėjimu“ salos vyriausybei po to, kai Tsai šios savaitės pradžioje Los Andžele susitiko su JAV Atstovų Rūmų pirmininku Kevinu McCarthy.
 
Praėjus kelioms valandoms po paskelbimo apie pratybas Tsai Taipėjuje susitiko su JAV Kongreso delegacija, vadovaujama Atstovų Rūmų užsienio reikalų komiteto pirmininko Michaelo McCaulo.
 
M. McCaulas, atsakingas už visus JAV karinius pardavimus užsienio valstybėms, sakė, kad Vašingtonas stengiasi greitai aprūpinti ginklais Taivaną.
 
„Mes Kongrese darome viską, ką galime, kad pagreitintume šiuos pardavimus ir gautume ginklų, kurių jums reikia apsiginti, ir apmokysime jūsų kariuomenę ne karui, o taikai, – sakė jis. – Svarbu, kad visos demokratinės šalys vieningai priešintųsi tironijai ir priespaudai, ar tai būtų (Rusijos prezidento Vladimiro) Putino neišprovokuota invazija į Ukrainą, ar komunistinės Kinijos agresija prieš jūsų šalį ir Ramiojo vandenyno regioną“.
 
Kinija repetuoja Taivano „apsupimą“
 
Kinijos šeštadienį vykdomose karinėse pratybose repetuojamas Taivano „apsupimas“, pranešė valstybinė žiniasklaida.
 
„Operatyvinė grupė vienu metu organizuos patruliavimą ir judėjimą aplink Taivano salą, formuodama visapusišką apsupimo ir atgrasymo poziciją“, – sakė valstybinis transliuotojas CCTV.
 
Internete paskelbtame pranešime išsamiai aprašoma, kokią ginkluotę Kinija naudoja per pratybas.
 
CCTV teigė, kad pratybose buvo dislokuota „tolimojo nuotolio raketinė artilerija, eskadriniai minininkai, raketiniai laivai, oro pajėgų naikintuvai, bombonešiai, signalų slopintuvai ir degalų papildymo įrenginiai“.
 
Živilė Aleškaitienė (AFP)
 
2023.04.09; 08:33
print