Kinijos “boksininkai”


Kinija. Didžiausia pasaulyje valstybė pagal gyventojų skaičių. Jos įtaka jaučiama visoje planetoje. Kinų invazijos labai bijo Rusija. Ta invazija jau vyksta. Kinai labai darbštūs, jų labai daug, jie nereiklūs, kaip išlepę europiečiai, todėl labai pavojingi ne tik toms valstybėms, kurios arti Kinijos. Matome, kiek daug kinų prekių Gariūnuose, kaip grybai po lietaus dygsta jų, puikių kulinarų, restoranai Vilniuje…

Mes, baltieji, europiečiai, krikščionys, bijome kinų. O jie ar mūsų bijo? Buvo tokie laikai. Kinų ichetvanininkai, slaptosios organizacijos (“Kumštis teisingumui ir santaikai siekti”) nariai, vadinamieji “boksininkai”, kadaise akylai sekė Kinijoje gyvenančius europiečius. “Boksininkų” nepasitikėjimo užsieniečiais idėja Kinijoje paplito, aktuali ji iki šiol. Ši idėja turėjo didelės įtakos Kinijos slaptosioms tarnyboms Gomindano režimo laikais, taip pat valdant komunistams.

“Boksininkai” prisiekė nuversti Cingų dinastiją ir iš šalies išvyti “ilganosius velnius” (europiečius), kurie, jų supratimu, pamažu ėmė į savo rankas visą Kiniją, o Cingų vyriausybė tam tyliai pritarė. “Boksininkai įsivaizdavo”, kad tik ksenofobija (šiuo atveju – užsieniečių baimė) galėjo išgelbėti šalį. 1899 m. jie pradėjo sukilimą, kurio šūkis buvo “Apgink šalį, užmušk kitatautį!”

“Boksininkų agentai ir smogikai persekiojo krikščionis (taip pat ir kinus). Visoje jų kontroliuojamojoje teritorijoje siautėjo prievarta, smurtas, teroras. Sukilėliai ardė geležinkelio, telegrafo linijas, griovė religines misijas ir kai kurias valstybines įstaigas. Pekine jie apgulė užsienio diplomatinių atstovybių kvartalą. Per apgulą buvo nužudytas Vokietijos ambasadorius. 1900 m. birželio mėn. našlaujanti imperatorienė “boksininkams” nusileido ir įsakė išžudyti visus užsieniečius. Tada į Pekiną įžengė jungtinės Europos valstybių pajėgos ir sukilimą numalšino.

2011.07.01

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *