Klaipėdos senamiestyje vidurdienį sumušti ir apiplėšti Ispanijos turistai


Šiandien, 2010 07 26 d. apie 13.10 val. Klaipėdos senamiesčio centre prie kavinės „Kurpiai“ viešoje vietoje Mėsininkų ir Kurpių gatvių sankryžoje buvo sumušti ir apiplėšti turistai iš Ispanijos.

Kruiziniu laivu į Klaipėdą atvykęs vienas iš ispanų buvo užpultas iš nugaros ir parverstas ant žemės, kažkokiu daiktu jam iki kraujų praskelta galva ir atimta videokamera.

Tai padarė prie minėtos kavinės esančiame skvere nuolat besibūriuojantys valkataujantys asmenys.

Prieš tai vienam iš grupės Ispanijos turistų valkataujantys asmenys kitame senamiesčio skvere trenkė per nugarą su meškere, nes turistas jiems nedavė užsirūkyti.

Panašiu metu Klaipėdos Teatro aikštėje valkataujantys asmenys garsiais keiksmais tyčia trukdė turistams koncertuojantiems muzikantams ir choristams.

Turistams pagalbą suteikė medikai, atvykę greitosios pagalbos automobiliu.

Policija veiksmų nesiėmė motyvuodama tuo, kad neturi teisinio pagrindo, nes viešoji tvarka nepažeidžiama, o dėl applėšimo bylos nekels, nes Ispanijos turistai, skubėdami į išplaukiantį kruizinį laivą, nespėjo parašyti pareiškimų apie užpuolimus.

Klaipėdos gidai ir senamiesčio kavinių savininkai nuolat skundžiasi senamiesčio centre besirenkančių valkataujančių asmenų chuliganišku elgesiu, bet Klaipėdos policija nekreipia į tai dėmesio aiškindama, kad trūksta darbuotojų.

Užtat policijos darbuotojų netrūksta, jei kas nors ilgiau nei 15 minučių palieka automobilį Klaipėdos senamiestyje nesumokėjęs už stovėjimą – tuoj pat prisistato policijos ekipažas ir užblokuoja ratus.

P.S: siunčiu faksą Klaipėdos merui, siūlydamas kuo skubiau organizuoti savivaldybės tarybos kolegijos susitikimą su Klaipėdos policijos vadovais dėl policijos neveiklumo valkataujančių asmenų atžvilgiu, o į tą susitikimą pakviesti turizmo firmų, bei senamiesčio kavinių savininkų atstovus.

Smulkesnę informaciją galėtų pateikti turistus aptarnaujančios firmos UAB „Klaipėdos mėja“ direktorė Liudovika Pakalkaitė (kalbėjo su užpultais ispanais, tel.8-659-34034), gidė Jūratė Derukaitė (matė dalį valkataujančių agresyvių veiksmų prieš Ispanijos turistus, tel. 8-611-27662), juvelyrinės parduotuvės Klaipėdos senamiestyje savininkė Jurga Karčiauskaitė (laisvai kalba ispaniškai) – kalbėjo su užpultųjų kolegomis, tel. 8-685-48557.

Nuotraukoje: Klaipėdos savivaldybės tarybos narys  Naglis Puteikis – pranešimo autorius.

2010.07.26

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *