Kodėl Baltarusijos teisėsauga užsipuolė V. Adamkų?


Prezidentas Valdas Adamkus. Slaptai.lt nuotr.

Prezidento vyriausioji patarėja ir teisės grupės vadovė Jūratė Šovienė teigia, kad Baltarusijos teisėsaugos prašymas leisti kaip liudininką apklausti buvusį Lietuvos prezidentą Valdą Adamkų, tiriant baudžiamąją bylą dėl gyventojų genocido Baltarusijoje Antrojo pasaulinio karo metais, yra politikavimas, bandant nukreipti dėmesį nuo režimo vykdomų nusikaltimų.
 
„Kreipimosi neteko matyti, bet iš viešos erdvės pats kreipimosi faktas yra žinomas. Sakyčiau, tai yra tiesiog politikavimas, bandant nukreipti dėmesį nuo nūdienos įvykių ir režimo sulaikytų, kalinamų, kankinamų asmenų“, – LRT radijui ketvirtadienį teigė J. Šovienė.
 
Kaip trečiadienį pranešė žiniasklaida, Baltarusijos teisėsauga paprašė apklausti kadenciją baigusį Lietuvos prezidentą Valdą Adamkų, kaip liudytoją tiriant baudžiamąją bylą dėl gyventojų genocido Baltarusijoje Antrojo pasaulinio karo metais.
 
Pats V. Adamkus teigia, kad šis Baltarusijos teisėsaugos prašymas yra visiška nesąmonė ir nevykęs režimo žingsnis sukelti sąmyšį tarp lietuvių, kurie aktyviai remia Baltarusijos pilietinės visuomenės kovą už demokratiją. V. Adamkus pažymi, kad, siekiant demokratijos Baltarusijoje priemonių, kurių ėmėsi tarptautinė bendruomenė, nebepakanka. Pasak jo, reikia aktyvesnės veiklos, kuri galėtų išjudinti šiuo metu, rodos, įšalusį Baltarusijos klausimą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.06.03; 00:55
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *