„Kokios kariuomenės Lietuvai reikia šiandien?“


Balandžio 10 d., penktadienį, 9.30 val. Konstitucijos salėje (Seimo I rūmai, 3 aukštas) Seimo narė Rasa Juknevičienė kartu su Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetu organizuoja konferenciją „Kokios kariuomenės Lietuvai reikia šiandien?“.

„Privalomosios karo tarnybos grąžinimas yra tik pirmas žingsnis. Jeigu norime turėti tinkamus pajėgumus, neužtenka vien tik grąžinti šauktinių tarnybą, reikia organizuoto ir veiksmingo kariuomenės rezervo su tinkamomis struktūromis. Taikos meto sąlygomis pakanka ir nedidelės kariuomenės, tačiau lygiagrečiai turime ruošti papildomus pajėgumus –  rezervą“, – teigia Seimo narė Rasa Juknevičienė.

Konferencijoje dalyvaujantys Danijos, Estijos, Izraelio ir Suomijos atstovai apžvelgs šauktinių tarnybos kariuomenėje klausimus bei rezervo rengimo modelius savo šalyse.

Be to, minėtų valstybių ginkluotosios pajėgos rengia ne tik įvairių specialybių kareivius, bet ir atsargos karininkus bei puskarininkius atrinkdamos juos iš geriausių šauktinių. Šių šalių patirtis įdomi ir tuo, kad skiriamas didelis dėmesys šauktinių, jau turinčių specialias IT, elektronikos žinias panaudojimui kariuomenėje. Šie piliečiai turi savo vietą rezervo struktūroje – specializuotuose kibernetinio saugumo ar elektroninės kovos vienetuose.

Konferencija bus tiesiogiai transliuojama Seimo interneto svetainėje ir televizijos programoje „Seimas – tiesiogiai“

Renginyje bus užtikrintas sinchroninis vertimą iš/į lietuvių–anglų kalbas.

Programa

Moderatorė – Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narė Rasa Juknevičienė

I sesija. Kodėl reikia gerai parengto kariuomenės rezervo?

9:30               Įžangos žodis:

Opozicijos lyderis Andrius Kubilius;

Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas;

Europos Parlamento Saugumo ir gynybos pakomitečio narys Gabrielius Landsbergis.

9:50              „Lietuvos kariuomenės parengtojo rezervo organizavimas”, Lietuvos Kariuomenės vadas gen. mjr. Jonas Vytautas Žukas,

10:10            „Rezervo svarba valstybės gynyboje“, Lietuvos nacionalinės veteranų asociacijos valdybos narys ats. plk. Vaidotas Malinionis.

10:30             Klausimai–atsakymai.

11:00             Kavos pertrauka.

II sesija. Gerosios kitų šalių patirtys

11:15            „Rezervo dalinių rengimas Estijos ginkluotosiose pajėgose“, Estijos kariuomenės Jungtinio štabo Operacijų planavimo skyriaus viršininkas plk. ltn. Rain Jano.

11:35            „Izraelio patirtis ir pamokos Lietuvai“, Užsienio reikalų ministerijos ambasadorius ypatingiesiems pavedimams Darius Degutis.

11:50             „Pusė Šekelio“, Izraelio aktyviojo rezervo pėstininkas Daniel Lupshitz.

12:00             Suomijos ambasadoriaus JE Harri Mäki-Reinikka pasisakymas;

                     „Karo prievolė ir karių rengimas Suomijos ginkluotosiose pajėgose“, Suomijos gynybos atašė kmdr. Jussi Voutilainen.

12:30            „Šauktiniai Danijoje“, Danijos gynybos personalo organizacijos prie Danijos gynybos ministerijos skyriaus vadovas jūrų kpt. Henrik Ryberg.

13:00             Diskusija ir apibendrinimas

14:00             Pabaiga

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

2015.04.10; 06:43

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *