Kokiu numeriu reikės skambinti šaukiantis pagalbos?


Bendrasis pagalbos centras. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Nuo šio penktadienio Bendrasis pagalbos centras (BPC) perims greitosios medicinos pagalbos tarnybos trumpųjų telefono ryšio numerių 03, 103 ir 033 administravimą 14-oje Lietuvos savivaldybių, kurių teritorijas aptarnauja Panevėžio miesto greitosios medicinos pagalbos stotis.
 
Nuo spalio 30 dienos 9 val. skambučiai trumpaisiais telefono ryšio numeriais 03, 103 ir 033 iš Panevėžio miesto, Panevėžio rajono, Biržų, Kupiškio, Pasvalio, Rokiškio, Anykščių rajonų, Marijampolės, Kalvarijos ir Kazlų Rūdos savivaldybių bus nukreipti į Bendrojo pagalbos centro Vilniaus skyrių, o Telšių, Mažeikių, Plungės rajonų ir Rietavo savivaldybių – į Bendrojo pagalbos centro Klaipėdos skyrių.
 
Kaip nurodoma BPC pranešime, Bendrojo pagalbos centro darbuotojai, atsiliepę į skambučius, išsiaiškins įvykio vietos adresą, pagrindinį nusiskundimą ir šią informaciją kartu su skambučiu operatyviai perduos greitosios medicinos pagalbos dispečeriams, kurie toliau tęs pokalbį ir užtikrins atitinkamą reagavimą į pagalbos prašymą.
 
Kaip teigia Bendrojo pagalbos centro viršininkas Audrius Čiuplys, skambučių priėmimo tvarka iš esmės nesikeičia ir tai neturės įtakos paslaugų kokybei. „Jau ir iki šiol apie 42 proc. greitosios medicinos pagalbos tarnybai skirtų iškvietimų buvo registruojama per Bendrąjį pagalbos centrą. Į juos reaguojama taip pat greitai ir operatyviai, kaip ir į policijai ar priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai skirtus prašymus“, – sakė jis.
 
Bendrasis pagalbos centras turi perimti skambučius ryšio numeriais 03, 103 ir 033 visoje Lietuvos teritorijoje atskirais etapais iki 2021 metų kovo 31 dienos.
 
Skambučių telefono ryšio numeriais 03, 103 ir 033 administravimo perdavimas Bendrajam pagalbos centrui vykdomas įgyvendinant Vyriausybės 2018 metų kovo 14 dienos sprendimą, kuriuo numatomas centralizuotas pagalbos skambučių vienu skubiosios pagalbos numeriu 112 administravimas Bendrajame pagalbos centre ir autonominis pagalbos tarnybų pajėgų operatyvusis valdymas, visoms tarnyboms naudojant vieną bendrą informacinę sistemą ir Lietuvos viešojo saugumo ir pagalbos tarnybų skaitmeninį mobilųjį radijo ryšio tinklą.
 
Nuo 2021 metų balandžio 1 dienos iki rugsėjo 30 dienos visus skambučius pagalbos tarnybų trumpaisiais telefono ryšio numeriais administruos Bendrasis pagalbos centras. Nuo 2021 metų spalio 1 dienos visiems pagalbos prašymams Lietuvoje liks tik vienas skubiosios pagalbos telefono ryšio numeris – 112. Paskambinus senaisiais numeriais 01, 101, 011, 02, 102, 022, 03, 033 ir 103 automatiniu balso įrašu bus informuojama, kad pagalbos poreikio atveju reikia skambinti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112. Nuo 2022 metų balandžio mėnesio šie numeriai bus nebenaudojami ir išjungti, pažymima BPC pranešime.
Greitosios medicinos pagalbos automobilis. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
 
Vienas numeris 112, kuriuo galima išsikviesti policiją, greitąją medicinos pagalbą ir priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą, veikia visose Europos Sąjungos šalyse. Aštuoniose Europos Sąjungos šalyse (Danijoje, Estijoje, Maltoje, Nyderlanduose, Portugalijoje, Rumunijoje, Suomijoje ir Švedijoje) nėra jokių kitų nacionalinių skubios pagalbos iškvietimo telefono numerių, išskyrus 112, Bulgarijoje kitais trumpaisiais numeriais gaunami skambučiai peradresuojami į numerį 112, o Airijoje ir Jungtinėje Karalystėje greta numerio 112 tokiu pačiu principu veikia nacionalinis numeris 999.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.10.30; 04:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *