Konservatoriai prašo Vilniaus mieste įamžinti Lietuvos laisvės lygą


Antanas Terleckas, Lietuvos Laisvės lygos vadovas. Vytauto Visocko nuotr.

Seimo konservatoriai Laurynas Kasčiūnas ir Audronius Ažubalis kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybės istorinės atminties komisiją, prašydami įamžinti Lietuvos laisvės lygą (LLL).
 
L. Kasčiūno teigimu, Lietuvos laisvės lyga yra tikras nepriklausomybės ledlaužis, tačiau, akcentavo politikas, nepaisant LLL nuopelnų Lietuvos valstybingumui, organizacijos atminimas iki šiol nėra tinkamai įamžintas ir pagerbtas valstybės viešosiose erdvėse.
 
Atsižvelgdami į tai, kad LLL savo veiklą aktyviai vykdė Vilniaus mieste, Seimo nariai jau antrą kartą prašo Vilniaus miesto savivaldybės suteikti Lietuvos laisvės lygos pavadinimą vienai iš Vilniaus mieste esančių viešųjų erdvių ar gatvių bei pasitarus su už istorinės atminties įvertinimą ir įprasminimą atsakingomis institucijomis inicijuoti paminklo, atminimo lentos ar kitokio simbolio skirto LLL nuopelnams įamžinti pastatymą.
Antanas Terleckas. Slaptai.lt (Vytautas Visockas) nuotr.
 
„2018 m. liepos 3 d. Vilniaus miesto pavadinimų, paminklų ir atminimo lentų komisija buvo priėmusi sprendimą pritarti LLL įamžinimo idėjai. Tačiau ligi šiol jokių veiksmų nebuvo imtasi. Todėl kreipiamės antrą kartą“, – teigia L. Kasčiūnas.
 
Savo ruožtu A. Ažubalis primena, kad 2018 m. birželio 12 d. Seimas vienbalsiai priėmė rezoliuciją „Dėl Lietuvos laisvės lygos 40-mečio“, kurią teikė daugumos parlamentinių partijų atstovai. Šia rezoliucija buvo siekiama atkreipti dėmesį į itin reikšmingą Lietuvos laisvės lygos vaidmenį Lietuvos Nepriklausomybės kovose tiek vietiniu, tiek tarptautiniu lygmenimis.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.02.19; 07:23
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *