Kontrabandininkas taranavo pasieniečių visureigį


Kontrabandininkas, taranavęs pasieniečių visureigį. VSAT nuotr.

Varėnos rajone, prie pat sienos su Baltarusija, nuo pasieniečių sprukęs automobilį „Audi Q5“ vairavęs kontrabandininkas taranavo tarnybinį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) visureigį. Po incidento Druskininkų savivaldybės gyventojas dar bandė važiuoti toliau ir pabėgti, todėl vienas pasienietis iš tarnybinio pistoleto sušaudė „Audi Q5“ variklio skyrių. Dėl to šis visureigis užgeso, o jo vairuotojas tuoj pat buvo paguldytas ant žemės ir surakintas antrankiais.
 
Pasak VSAT pranešimo, pirmadienį pasieniečiai Varėnos rajono Ašašninkų kaimo ribose pastebėjo įtartiną automobilį „Audi Q5“. Šis kaimas yra prie pat sienos su Baltarusija. VSAT pareigūnai „Audi Q5“ vairuotojui nurodė sustoti. Šis nepakluso teisėtam ir aiškiai išreikštam pasieniečių reikalavimui, padidino greitį ir nulėkė Kabelių kaimo link.
 
VSAT pajėgos iškart blokavo aplinkinius kelius. Netrukus netoli Margionių kaimo tarnybiniu visureigiu „Toyota Land Cruiser“ važiavę pasieniečiai pastebėjo iš priekio atvažiuojantį bėglį. Šis irgi pamatė VSAT automobilį, dar padidino greitį ir taranavo tarnybinį „Toyota Land Cruiser“. Smūgis buvo į jo dešinę priekinę dalį. Po jo „Audi Q5“ vairuotojas dar bandė savo automobiliu pasišalinti iš įvykio vietos, todėl žaibiškai sureagavęs vienas pasienietis iš tarnybinio pistoleto paleido 7 šūvius į „Audi Q5“ variklio skyrių. Tuomet šis automobilis užgeso ir sustojo, o jo vairuotojas buvo paguldytas ant žemės ir surakintas antrankiais.
Pasieniečių automobilis, kurį sudaužė kontrabandininkas. VSAT nuotr.
 
Paaiškėjo, kad Druskininkų savivaldybės gyventojas gabeno 35 dėžes cigarečių „NZ Gold“ ir „NZ Black“ su Baltarusijos akcizo ženklais. Iš viso į „Audi Q5“ buvo sukišta 17 500 pakelių kontrabandinių rūkalų.
 
Įvykio metu nestipriai nukentėjo taranuoto tarnybinio visureigio keleivio vietoje sėdėjusi Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnė. Šios VSAT rinktinės pasieniečiai sieną su Baltarusija saugantiems kolegoms šiuo metu padeda stabdyti neteisėtos migracijos srautus.
 
Pasienietei buvo iškviesta greitoji medicinos pagalba. Medikai pareigūnę išgabeno į Varėnos pirminės sveikatos priežiūros centrą, kur jai buvo nustatyti nestiprūs sumušimai. Netrukus Pagėgių pasienietė galėjo toliau tęsti tarnybą.
 
VSAT Varėnos pasienio rinktinėje dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis Druskininkų savivaldybės gyventojui pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jam gresia bauda arba laisvės atėmimas iki 8 metų. Jam taip pat civiline tvarka teks kompensuoti žalą, padarytą tarnybiniam VSAT automobiliui.
 
Po apklausos Druskininkų savivaldybės gyventojas paleistas skyrus jam kardomąją priemonę rašytinį pasižadėjimą neišvykti.
Po incidento dar nustatyta, kad prie „Audi Q5“ buvo pritvirtinti kitam automobiliui išduoti valstybiniai numeriai. Tyrimą dėl to atliks į įvykio vietą iškviesti Druskininkų policininkai.
 
„Audi Q5“ ir cigaretės saugomi Kabelių pasienio užkardoje.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.11.02; 12:45
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *