Koronaviruso atvejis patvirtintas vienoje Rusijos branduolinių jėgainių


Rusijos valstybinė atominės energetikos korporacija „Rosatom“ po vienam darbuotojui patvirtinto koronaviruso atvejo stiprina saugumo priemones vienoje savo branduolinių elektrinių. Visi netoli Jekaterinburgo esančios Belojarsko jėgainės darbuotojai izoliuoti, trečiadienį pareiškė „Rosatom“ vadovas Aleksejus Lichačiovas.
 
„Visi penkių pamainų darbuotojai dabar gyvena atskirai nuo savo šeimų“, – pridūrė jis.
 
Darbuotojai specialiu transportu bus vežami į elektrinę, bus tikrinama jų sveikata. Susirgęs darbuotojas ir jo žmona gydomi ligoninėje. „Visi su juo turėję asmenys yra karantine“, – sakė A. Lichačiovas. Koronavirusas nustatytas iš viso keturiems „Rosatom“ darbuotojams, tačiau tik vienas jų – branduolinės elektrinės darbuotojas.
 
Branduolinės jėgainės priklauso kritinei infrastruktūrai ir yra itin saugomos. „Rosatom“ koncernas, baimindamasis masinio darbuotojų užsikrėtimo, pastaruoju metu sugriežtino priemones. Daug darbuotojų dirba iš namų. Kartu koncernas įsigijo papildomos apsauginės įrangos. A. Lichačiovas kalbėjo apie „papildomus ekstremalios situacijos planus įvairių scenarijų atvejais“.
 
„Rosatom“ Rusijoje eksploatuoja 11 branduolinių elektrinių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.04.02; 07:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.