Kosove sumuštas serbas, Belgradas teigia, jog tai – „neapykantos nusikaltimas“


Serbijos vėliavos. EPA – ELTA nuotr.

Belgradas, sausio 7 d. (ELTA). Naktį į šeštadienį Kosovo pietryčiuose esančios Gnilanės apygardos Klokoto mieste buvo sumuštas 18-metis serbas Stefanas Tomičius.
 
Pasak portalo „eurointegration“, tai pranešė Serbijos vyriausybės Kosovo ir Metochijos reikalų valdyba.
 
Teigiama, jog Stefaną ir jo brolį, grįžtančius iš vidurnaktį vykusių stačiatikių Kalėdų pamaldų, apie 2 val. 30 min. užpuolė grupė albanų. Pasak nukentėjusiojo, jis atpažino kai kuriuos užpuolikus, jie dirba apsaugininkais tenykščiame restorane.
 
„Stefanas patyrė akies, rankos, pilvo ir kojų sužeidimų, jis paprašė Vitinos miesto ligoninės medikų pagalbos“, – sakoma pranešime.
 
Anot Kosovo ir Metochijos reikalų valdybos atstovų, „šis žiaurus serbų vaikino užpuolimas rodo, kokia antiserbiška isterija viešpatauja regione ir koks pavojus gresia ten gyvenantiems serbams“.
 
Serbijos gynybos ministerijos valstybės sekretorius Nemanja Starovičius pareiškė, kad S. Tomičiaus sumušimas yra dar vienas „neapykantos nusikaltimas“.
 
Penktadienį buvo pranešta apie šaudynes Kosovo pietuose, per kurias buvo sužeisti 21 metų serbas ir jo 11-metis pusbrolis. Kosovo policija sulaikė užpuoliką. Paaiškėjo, kad jis yra vietos jėgos struktūrų pareigūnas.
 
Kosovas 2008 metais paskelbė nepriklausomybę nuo Serbijos, tačiau Belgradas atsisakė jį pripažinti ir skatino 120 tūkst. etninių Kosovo serbų nepaklusti Prištinos valdžiai, ypač šiaurėje, kur etniniai serbai sudaro daugumą.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2023.01.08; 05:39
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *