Krašto apsaugos ministerijoje įvyko antrasis Kibernetinio saugumo tarybos posėdis.
Posėdžio metu Nacionalinis kibernetinio saugumo centro ir Ryšių reguliavimo tarnybos atstovai pristatė kibernetinio saugumo Lietuvos viešajame sektoriuje situaciją ir jos pokyčius, taip pat apžvelgė kibernetinių incidentų viešuose tinkluose situaciją.
„Nepaisant to, kad kibernetinių incidentų skaičius didėja, tačiau tuo pačiu metu auga Nacionalinio kibernetinio saugumo centro ir kitų tarnybų gebėjimai aptikti kibernetinius incidentus, užkirsti jiems kelią ir pašalinti jų padarinius, dėl to situacija kibernetinėje erdvėje stabilizuojasi“, – sakė Krašto apsaugos ministerijos Kibernetinio saugumo ir informacinių technologijų departamento direktorius Arvydas Plėštys.
Lietuvos kriminalinės policijos biuro atstovas pristatė esamą kibernetinių nusikaltimų situaciją, tendencijas ir bendradarbiavimą su kitomis institucijomis ir privačiomis kompanijomis kibernetinių incidentų prevencijos srityje.
Posėdžio metu taip pat buvo pristatyta informacija apie ypatingos svarbos informacinės infrastruktūros metodikos rengimo eigą, viešojo ir privataus sektorių bendradarbiavimo aktyvinimą, siekiant didinti kibernetinį saugumą Lietuvoje, taip pat tobulinant organizacines priemones kibernetiniam saugumui stiprinti.
Taryboje taip pat buvo aptartas valstybės ir savivaldybių interneto svetainių kibernetinis saugumas.
Kibernetinio saugumo taryba nutarė kibernetinio saugumo dalyviams (valstybės, savivaldybių ir kitiems interneto svetainių valdytojams ir tvarkytojams) teikti rekomendacijas dėl internetinių svetainių kibernetinio saugumo stiprinimo ir šias rekomendacijas skelbti viešai. Tokiu būdu būtų sudarytos sąlygos visų internetinių svetainių valdytojams, interneto svetainių prieglobos paslaugų tvarkytojams ir internetinių svetainių kūrėjams laisvai pasinaudoti šiomis rekomendacijomis.
Kibernetinio saugumo tarybos nariai taip pat pritarė siūlymui 2016 metais organizuoti nacionalines kibernetinio saugumo pratybas, kuriose dalyvautų valstybės, švietimo ir mokslo institucijos, taip pat interneto ir svetainių prieglobos paslaugas teikiančios įmonės.
Kibernetinio saugumo taryba sudaryta Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu. Taryba į posėdžius renkasi du kartus per metus. Tarybą sudaro Krašto apsaugos, Susiekimo, Vidaus reikalų ministerijų ir kitų valstybės institucijų atstovai, taip pat mokslo institucijų ir informacinių technologijų asociacijos INFOBALT nariai.
Informacijos šaltinis – kam.lt portalas.
2015.12.22; 04:12