Krašto apsaugos ministras susitiko su Izraelio ambasadoriumi


Sausio 9 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis su Izraelio ambasadoriumi Lietuvoje Amir Maimon aptarė Lietuvos ir Izraelio bendradarbiavimo gynybos srityje klausimus. Ministras taip pat išsakė užuojautą dėl sausio 8 d. Jeruzalėje įvykdyto teroristinio akto, kai teroristas sunkvežimiu įsirėžė į grupę Izraelio karių.

Susitikimo metu ministras R. Karoblis pabrėžė, kad Lietuvai bendradarbiavimas su Izraeliu saugumo ir gynybos srityje yra labai svarbus, ką įrodo pastaruoju metu suaktyvėjęs bendradarbiavimas tarp gynybos industrijų bei augantis ginkluotės įsigijimų iš Izraelio skaičius. Atsižvelgdami į besiplečiantį bendradarbiavimą įsigijimų srityje, krašto apsaugos ministras R.Karoblis ir Izraelio ambasadorius Lietuvoje A. Maimon aptarė galimybę rengti ir politines-karines konsultacijas tarp abiejų šalių.

Susitikimo metu taip pat buvo aptartos galimos Lietuvos ir Izraelio bendradarbiavimo sritys, tokios kaip rezervo vienetų mokymai, šauktinių sistemos veikimas, kova su terorizmu, kibernetinis saugumas bei žydų, kovojusių už Lietuvos nepriklausomybę, atminimo įamžinimas.

Ambasadorius taip pat perdavė Izraelio gynybos ministro laišką, kuriame jis sveikiną ministrą R. Karoblį su naujomis pareigomis bei kviečia apsilankyti Izraelyje.

Informacijos šaltinis – Krašto apsaugos ministerija.

2017.01.10; 05:08

print