Kroatijos premjeras pareiškė boikotuosiąs prezidentą


Draudžiama žaisti. Slaptai.lt nuotr.

Zagrebas, balandžio 21 d. (ELTA). Kroatijos ministras pirmininkas Andrejus Plenkovičius nutraukia visus kontaktus su šalies prezidentu Zoranu Milanovičiumi.
 
Kaip ketvirtadienį pranešė portalas „Euractiv“, to priežastis – politiniai premjero ir prezidento nesutarimai, taip pat prorusiškos valstybės vadovo pažiūros.
 
„Mes neketiname susitikti su juo Nacionalinio saugumo tarybos formatu. Mes tikrai neketiname susitikti su juo akis į akį. Mes neketiname gaišti laiko ir turėti fizinį kontaktą su asmeniu, kuris gali taip niekingai ir įžūliai elgtis su politine partija, vyriausybe ir daugeliu iš mūsų asmeniškai“, – pareiškė A. Plenkovičius.
 
Šis pareiškimas nuskambėjo reaguojant į Z. Milanovičiaus žodžius, kad vyriausybės vadovo partija – Kroatijos demokratų sąjunga (HDZ) – yra susijusi su buvusia Jugoslavijos slaptąja tarnyba.
 
Premjeras taip pat pareiškė, kad prezidentas yra manipuliuotojas, vandalas ir prorusiškų pažiūrų žmogus.
 
„Aš nežinau, ar jis yra jų (rusų) agentas, ar ne, bet žala, kurią jis per du pastaruosius mėnesius padarė Kroatijai užsienio politikos srityje, yra didžiulė“, – sakė A. Plenkovičius.
 
„Kol dirba ši vyriausybė, nė vienas ministras niekur nevažiuos su juo, neorganizuos bendrų susitikimų ir konferencijų. Mes jį boikotuosime“, – pridūrė premjeras. Pasak jo, Z. Milanovičius peržengė ribą, pareikšdamas, kad visa HDZ partija ir vyriausybė yra banditai.
 
UNIAN primena, jog sausį Z. Milanovičius pareiškė, kad Ukrainai ne vieta NATO ir kad eskalacijos su Rusija atveju Zagrebas maksimaliai atsiribos nuo įvykių. O vasario pradžioje Kroatijos prezidentas apkaltino Didžiąją Britaniją dėl jos paramos Ukrainai ir paragino tartis su Rusija, be kurios, anot jo, negali būti stabilumo Europoje.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2022.04.22; 06:25
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *