Kruizinis laivas „Zaandam“ vis dar ieško, kur prisišvartuoti


Kruizinis laivas „Zaandam“ vis dar ieško, kur prisišvartuoti. EPA-ELTA nuotr.

Kruizinis laivas, kuriame yra maždaug 1 800 keleivių, pradėjo tranzitą per Panamos kanalą, sekmadienį pranešė pareigūnai. Laive šiuo metu yra mažiausiai du koronavirusu užsikrėtę asmenys.
 
Sekmadienį „Zaandam“ kruizinis laivas kartu su antriniu tai pačiai įmonei priklausančiu laivu „Rotterdam“ pradėjo tranzitą iš Ramiojo vandenyno pakrantės Atlanto vandenyno pakrantės Panamos kanalu link.
 
Panamos sveikatos ministras patvirtino tranzito teisę, tačiau, nesusitarus dėl tam tikrų detalių, kruizinis laivas vėlavo pradėti kelionę. Panamos pareigūnai tvirtino, kad nei įgulai, nei keleiviams nebus leista išsilaipinti.
 
„Zaandam“ kruizinis laivas priklauso įmonei „Holland America Line“. Kiek anksčiau ši įmonė paskelbė, kad laive nuo koronaviruso mirė keturi vyresnio amžiaus žmonės, o peršalimo simptomus pajuto iš viso 53 asmenys.
 
„Zaandam“ laivas turėjo vykdyti maršrutą Pietų Amerikoje. Kovo 7 d. jis išplaukė iš Argentinos sostinės Buenos Airių ir kovo 21 d. turėjo atplaukti į San Antonijaus uostą Čilėje.
 
Dėl koronaviruso „Holland America Line“ nusprendė nutraukti kruizines keliones 30 dienų. Laivams, kurie jau pradėjo kelionę, nurodyta ją pabaigti kiek įmanoma greičiau, kad keleiviai galėtų sugrįžti namo.
 
Pasak įmonės pareigūnų, nuo kovo 14 d. iš „Zaandam“ laivo nebuvo išsilaipinęs nė vienas žmogus.
 
Dabar kruizinis laivas mėgins švartuotis Fort Lauderdalo uoste Floridos valstijoje, JAV.
 
„Nėra garantijų, kad iš laivo keleiviai bus nugabenti tiesiai į ligonines arba vietas, kuriose laikysis karantino, – sekmadienį tviterio paskyroje rašė Fort Lauderdalo meras Deanas Trantalis. – Tai yra visiškai nepriimtina.“
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.03.30; 10:37
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *