Kuboje kilo antivyriausybiniai protestai


Kuboje – antivyriausybiniai protestai. EPA – ELTA nuotr.

Kuboje sekmadienį vyko antivyriausybiniai protestai, praneša agentūra „Reuters“.
 
Tūkstančiai žmonių išėjo į gatves, reikšdami savo nepasitenkinimą dėl koronaviruso politikos. „Jie protestuoja prieš krizę, kad nėra maisto produktų ar medikamentų, kad visko galima nusipirkti valiutinėse parduotuvėse. Sąrašas labai ilgas“, – sakė vienas liudininkas Santjage.
 
Socialinėje žiniasklaidoje paskelbtoje vaizdo medžiagoje buvo matyti šimtai protestuojančių gyventojų virtinėje šalies miestų – nuo Havanos iki Santjago.
 
Jie skandavo prieš vyriausybę nukreiptus šūkius ir kėlė įvairius reikalavimus, pradedant COVID-19 vakcina, baigiant kasdien dingstančia elektra. Gatvėse patruliavo ginkluoti saugumo pajėgų automobiliai.
 
Komunistas prezidentas Miguelis Diazas-Canelus per televiziją transliuotoje kalboje dėl neramumų kaltino JAV. Protestams Kuboje per socialinės žiniasklaidos platformas ir pasitelkiant „samdinius“ vietoje diriguoja JAV, sakė jis. Prezidentas įspėjo, kad tolesnės „provokacijos“ nebus toleruojamos.
 
Komunistų vadovauja šalis jau dvejus metus išgyvena vis aštrėjančią ekonominę krizę, dėl kurios vyriausybe pagrinde kaltina JAV sankcijas ir pandemiją. Šalyje trūksta kasdienio poreikio prekių, parduotuvėse neretai nusidriekia ilgos eilės. Dėl to didėja spaudimas įgyvendinti ilgai žadėtas, tačiau iki šiol blokuojamas reformas. Kritikai kaltina vyriausybę nekompetencija.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.07.12; 10:00
print