Kultūros naktį Lietuvos kariuomenė kviečia praleisti kartu


Birželio 16 d. nuo 20 iki 22 val. Krašto apsaugos ministerija pakvies lankytojus į „Kultūros naktį su kariuomene“ Baltojoje salėje, kuri atveriama visuomenei tik kartą metuose – per Vilniaus kultūros ir meno festivalį „Kultūros naktis“ (įėjimas iš Benediktinių g.).

Įspūdingoje, puikiai restauruotoje, 17 a. suformuoto architektūros ansamblio dalyje, per šimtmečius ne kartą keitusioje savo paskirtį, o šiandien – reprezentacinėje Krašto apsaugos ministerijos salėje penktadienio vakarą vyks įvairūs renginiai. Muzikinį pasirodymą surengs Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnai. Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendo Diksilendo grupė kvies pasinerti į naujojo Orleano diksilendo stiliaus muziką.

Vienoje iš Baltosios salės erdvių bus eksponuojama karikatūrų ir humoristinių piešinių paroda „HUMOR MILITARIS informacinio karo fronte“. Tai dailininkų ir Lietuvos karikatūristų darbai, šmaikščiai, aštriai ir ironiškai žvelgiantys į šiandien aktualias grėsmes informacinėje erdvėje. Paroda didelio dėmesio sulaukė Latvijoje, taip pat bus pristatoma Ukrainoje.

Atėjusieji galės apžiūrėti ne tik XIV a. Garbės sargybos karių aprangą ir ginkluotę, bet ir modernių ginklų, susipažinti su karių tarnybos subtilybėmis, užsidėti pilną kario ekipuotę, kuprinę, šalmą bei nusifotografuoti su čia pat dirbančiais kariais improvizuotoje karinėje fotostudijoje ar gauti dovanų karišką šaržą.

Lietuvos technikos bibliotekos „Tako“ galerijoje (Šv. Ignoto g. 6) nuo 19 iki 21 val. „Kultūros nakties“ lankytojai galės susipažinti su Lietuvos centrinio valstybės archyvo parengta paroda „Tarpukario Lietuvos aviacija“.

„Kultūros nakties su kariuomene“ programa birželio 16 d. 20-22 val.

Karikatūrų ir humoristinių piešinių paroda „HUMOR MILITARIS informacinio karo fronte“

Kariški šaržai, kuriuos pieš ir jums dovanos žinomi Lietuvos dailininkai ir karikatūristai – Ramūnas Vaitkus, Jonas Varnas, Gintaras Jocius, Vincas Bareikis, Rimantas Dovydėnas bei Garbės sargybos kuopos kariai

XIV a. ir šiuolaikinės Garbės sargybos kuopos karių apranga, ginkluotė ir kario tarnybos ypatumai

Improvizuota karinė fotostudija ir kitos kariškos įdomybės

Paroda „Tarpukario Lietuvos aviacija“ Lietuvos technikos bibliotekos „Tako“ galerijoje (Šv. Ignoto g. 6) nuo 19 iki 21 val.

Muzikinė programa

20.15 val. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos sportinių šokių grupė „Šokte marš“. Kolektyve kariūnai šoka su partnerėmis iš Vilniaus aukštųjų mokyklų. Šis kolektyvas atlieka Lotynų Amerikos, taip pat klasikinio repertuaro šokius. Jau ne vienerius metus šokėjai atstovauja Lietuvos karo akademijai, garsina ją įvairiuose koncertuose, festivaliuose ir konkursuose.

20.30 val. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnų roko grupė „Vytis“

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnų patriotinio roko grupė „Vytis“ susikūrė 2013 m. rudenį. Nuo 2014 m. sausio mėn. pradėjo aktyvią koncertinę veiklą. Grupė atlieka rock stiliaus kūrinius lietuvių ir anglų kalbomis.

21.30 val. Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendo diksilendo grupė

2016 – aisiais metais bigbendas minėjo 25 metų jubiliejų. Savo veiklą pradėjęs kaip pučiamųjų orkestras, 2008 m. kolektyvas pasuko džiazo orkestro keliu ir buvo pervadintas KASP bigbendu. Bigbende, be kurio šiandien Savanorių pajėgos jau nebeįsivaizduojamos, groja beveik trys dešimtys profesionalių muzikantų. Bigbendo Diksilendo grupė atliks Naujojo Orleano diksilendo stiliaus kūrinius.

Informacijos šaltinis – Krašto apsaugos ministerija

2017.06.16; 03:30

print