L. Linkevičius susitiko su Turkijos prekybos ministre


Turkijos prekybos ministrė Ruhsar Pekcan ir Lietuvos diplomatijos šefas Linas Linkevičius. Lietuvos URM nuotr.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, susitikęs su Turkijos prekybos ministre Ruhsar Pekcan, aptarė dvišalius ekonominio ir prekybinio bendradarbiavimo klausimus, galimybes stiprinti bendradarbiavimą aukštųjų technologijų ir gyvybės mokslų srityse.
 
Kalbėdamas apie sėkmingo dvišalio bendradarbiavimo pavyzdžius, ministras paminėjo Lietuvos ir Turkijos universitetų projektą „mokslas-verslui”, Lietuvos įmonių vykdomus saulės energetikos projektus, kurie prisideda prie Turkijos atsinaujinančios energetikos plėtros tikslų.
 
Nepaisant pozityvių dvišalės prekybos tendencijų, L. Linkevičius taip pat išreiškė susirūpinimą dėl pastaraisiais metais augančio Turkijos įvedamų prekybos barjerų skaičiaus.
 
Turkijos prekybos ministrė dalyvauja pirmą kartą rengiamame Lietuvos-Turkijos ekonomikos ir prekybos komisijos posėdyje ir Lietuvos-Turkijos verslo forume. Vizito Lietuvoje metu ministrę lydi verslo delegacija.
 
2018 metais Lietuvos-Turkijos prekybos apyvarta sudarė 406 milijonus eurų, o 2019 metų sausio-lapkričio mėnesiais Lietuvos eksportas į Turkiją augo 12 proc.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.01.31; 13:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *