Laikraščių ir žurnalų leidėjai prašo valstybės pagalbos


Lietuviška spauda. Slaptai.lt nuotr.

Vyriausybei sugriežtinus apribojimus dėl koronaviruso, asociacija „Nacionalinė spauda“ ragina Vyriausybę ir Seimą imtis visų reikalingų priemonių, kurios leistų žiniasklaidos priemonėms išgyventi sudėtingu laikotarpiu ir užtikrinti kokybiškos informacijos sklaidą visuomenėje.
 
Pavasarį, įvedus ekstremalią padėtį, laikraščių ir žurnalų leidėjų pajamos krito apie 80 proc., nes gerokai sumažėjo reklamos apimtis, taip pat ir leidinių pardavimai, mažėjo prenumerata, teigia asociacija.
 
„Valstybė skelbė apie visokeriopą paramą verslui, tačiau pažadai leidėjams iki šiol liko neįgyvendinti – dalinės kompensacijos buvo skirtos tik už du iš trijų karantino mėnesių“, – pranešime cituojama „Nacionalinė spauda“ pirmininkė Ineta Stravinskaitė.
 
Prognozuojama, kad lapkritį vėl griežtinant apribojimus, nepriklausoma žiniasklaida patirs dar didesnių problemų, nei pavasarį. Tuo tarpu operatyvus tikslios ir nešališkos informacijos pateikimas visuomenei šiandien yra ypač svarbus siekiant, kad šalyje nekiltų nepagrįsta panika.
 
Žiniasklaida savo ruožtu ėmėsi visų įmanomų priemonių – stengiasi išlaikyti darbuotojus, užtikrinti atsvarą milžiniškam dezinformacijos srautui, kuris plinta socialiniuose tinkluose. 
 
Asociacija „Nacionalinė spauda“ ragina valstybės institucijas imtis visų reikalingų priemonių, kad sudėtingu metu gyventojai turėtų galimybę gauti kokybišką, objektyvią informaciją apie situaciją šalyje. Turėtų būti apsvarstytos įvairios galimos priemonės – mokesčių atidėjimas, valstybės subsidijos, užtikrintos finansavimo galimybės, didesnė socialinės reklamos apimtis žiniasklaidoje, reklamos draudimų panaikinimas.
 
„Esame įsitikinę, kad šiuo metu valstybė privalo palaikyti spausdintą žiniasklaidą, kad ji būtų išsaugota ir būtų užtikrinta kokybiškos informacijos sklaida, o visuomenę pasiektų objektyvi informacija – ypač karantino metu, kai tokia informacija yra ir gyvybiškai svarbi“, – sako I. Stravinskaitė.
 
Asociacija „Nacionalinė spauda“ vienija nacionalinio lygmens laikraščių ir žurnalų leidėjus. Asociacijos nariai yra bendrovės „Lietuvos rytas“, „Media bitės“, „Savaitė“, „SS leidyba“, GM žurnalų leidybos grupė“, „Kaimo žinios“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.11.06; 12:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *