Latvijos parlamentaras: pasieniečiams turi būti leista naudoti ginklus


Automatinis ginklas

Latvijos valstybinei pasienio apsaugos tarnybai turi būti suteikti aiškūs įgaliojimai naudoti ginklus prie sienos su Baltarusija, kad būtų užkirstas kelias galimam nelegalių migrantų srautui į šalį.
 
Tai antradienį pareiškė Saeimos deputatas iš valdančiajai koalicijai priklausančio Nacionalinio susivienijimo „Viskas Latvijai – Tėvynei ir laisvei/Judėjimas už Latvijos nacionalinę nepriklausomybę“ Janis Dombrava.
 
„Ginklų naudojimas visiškai pagrįstas. Jeigu daugybė nežinomos kilmės žmonių atvyksta iš mums ne itin draugiškos šalies, pasieniečiai neturėtų analizuoti, ar jie yra teroristai, ar kai kurių nacionalinių specialiųjų tarnybų atstovai, ar ekonominiai migrantai. Pasieniečių uždavinys – saugoti mūsų sienas“, – sakė parlamentaras interviu Latvijos laikraščiui „Neatkarīgā Rīta Avīze“.
 
„Taip pat reikėtų nepamiršti, kad rugsėjo mėnesį vyks bendros Rusijos ir Baltarusijos karinės pratybos, o tai reiškia papildomą atsakomybę užkirsti kelią bet kokiems žaliųjų žmogeliukų scenarijams“, – pabrėžė J. Dombrava.
 
Pasak Saeimos nario, antradienį Nacionalinio susivienijimo frakcija surengs susitikimą su Latvijos vidaus reikalų ministre Marija Golubeva, per kurį bus svarstoma padėtis Latvijos ir Baltarusijos pasienyje.
 
Liepos pradžioje Latvijos valstybinė pasienio apsaugos tarnyba kreipėsi į ginkluotąsias pajėgas ir Gynybos ministeriją, prašydama pagalbos ruošiantis galimam nelegalių migrantų antplūdžiui iš Baltarusijos.
 
Kovos su nelegalia migracija tikslais Latvija prieš kelerius metus pareiškė ketinanti sutvarkyti 173 kilometrų sieną su Baltarusija, taip pat pastatyti 135 kilometrų ilgio tvorą. Projekto kaina buvo vertinama 27,6 mln. eurų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.08.03; 14:01
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *