Latvijos parlamento rinkimus laimėjo premjero K. Karinio partija „Naujoji vienybė“


Latvijos premjeras K. Karinis. EPA-ELTA nuotr.

Ryga, spalio 3 d. (dpa-ELTA). Latvijos parlamento rinkimus laimėjo premjero Krišjanio Karinio liberalų–konservatorių partija „Naujoji vienybė“.
 
Kaip sekmadienio vakarą pranešė šalies Centrinė rinkimų komisija, suskaičiavus visus balsus, partija užsitikrino 26 iš 100 vietų parlamente. Antroje vietoje atsidūrė opozicinis Ūkininkų ir žaliųjų aljansas, kuris gavo 16 vietų. Kaip teigiama, iš trijų „Naujosios vienybės“ koalicijos partnerių į parlamentą pateko tik viena – dešinysis Nacionalinis aljansas, gavęs 13 vietų.
 
Tuo metu Konservatorių partija neįveikė 5 proc. barjero, paskutinę minutę jo taip pat neteko partija „Už plėtrą/Už!“. Parlamente nebus ir opocizinės socialdemokratų partijos „Harmonija“.
 
Skelbiamais duomenimis, į Saeimą iš viso pateko 7 partijos.
 
Atidavęs savo paties balsą, K. Karinis išreiškė ryžtą vadovauti būsimai vyriausybei. Tačiau manoma, kad laukia sunkios derybos dėl koalicijos.
 
Per rinkimų kampaniją dominavo Rusijos invazija į Ukrainą ir jos padariniai. Daugelis Latvijos gyventojų taip pat nerimauja dėl smarkiai išaugusių energijos kainų ir kylančios infliacijos.
 
Lina Linkevičiūtė (DPA)
 
2022.10.03; 08:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *