Latvijos premjeras gina Vokietiją nuo JAV kritikos dėl išlaidų gynybai


Latvijos ministras pirmininkas Krišjanis Karinšas stojo ginti Vokietijos nuo JAV kritikos dėl jos išlaidų gynybai. Vertinant Vokietijos karinį biudžetą, visad būtina atsižvelgti ir į šalies istoriją, pareiškė K. Karinšas lankydamasis Vašingtone.
 
„Vokiečiai užaugo su didžiuliu kaltės jausmu – su kalte, kad sukėlė du pasaulinius karus. Ir ši kaltė susijusi su visišku priešiškumu karinei galiai“, – kalbėjo Latvijos premjeras idėjų kalvėje „Atlanto Taryba“. Nors Vokietijoje „šie istoriniai prisiminimai ir slopsta“, jie ir toliau yra „daug aktyvesni“ nei kitose šalyse – ypač dabartinių politikų galvose.
 
Anot K. Karinšo, akiračio negalima susiaurinti vien tik iki karinių išlaidų. „Vokietija be proto daug pinigų skiria paramai vystymuisi. Vokiečiai tikrai nėra nusiteikę neleisti pinigų“, – pabrėžė Latvijos vyriausybės vadovas, kuris pats yra gimęs JAV.
 
Pastaruoju metu NATO partnerių išlaidos gynybai apskritai augo: 2019-aisiais Aljanso partnerių europiečių ir Kanados išlaidos gynybai, pirmaisiais vertinimais, augs 3,9 proc. Tai bus jau penkti metai iš eilės, kai jos didės. Vokietijos vyriausybė neseniai informavo NATO, kad didins savo karinį biudžetą labiausiai per pastaruosius dešimtmečius.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.07.16; 16:33
 
print