Lazdijuose ir Varėnoje Lietuvos kariuomenė surengs parodomąjį žygį


Bus minima Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Minint Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną, šeštadienį Varėnoje ir Lazdijuose Lietuvos kariuomenė organizuoja žygį per Pietų Lietuvą.
 
Pagrindinėmis šių miestų gatvėmis pravažiuos karinės technikos kolona, kurią sudarys beveik visas kariuomenės rūšis reprezentuojančios karinės mašinos. Netradicinis dienos paminėjimas organizuojamas reaguojant į šalyje besitęsiantį karantiną, dėl kurio atsisakoma įprastos kuriame nors Lietuvos mieste rengiamos šventės, pažymima Krašto apsaugos ministerijos pranešime.
 
„Nors mus riboja pandemija, laukiame susitikimo su visuomene šeštadienį. Gal ne tokio gausaus, prie kokio esame įpratę, bet gyvo. Suprantame, kad turime saugoti vieni kitus. Tai diena, kurią skiriame pagerbti partizanus ir parodyti kariuomenę iš arti. Esame vienos valstybės piliečiai ir mūsų tikslas bendras – saugi, laisva, stipri Lietuva vakarų šalių bendrijoje“, – pranešime cituojamas Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys.
 
Žygio metu koloną sudarys naujausia Lietuvos kariuomenės ir šiuo metu mūsų šalyje dislokuotų sąjungininkų technika: pėstininkų kovos mašina „Vilkas“, savaeigė lauko artilerijos haubica PzH 2000, vokiečių kovos mašina „Boxer“, belgų kovos mašinos „Piranha“, šarvuotos žvalgybos mašinos, visureigiai ir kita technika.
 
Karinės technikos maršrutas drieksis per Lazdijus ir Varėną, taip pat žygio metu šiuose miestuose numatomi trumpi sustojimai atlikti ceremonijas, kuriose bus iškilmingai pakeltos Lietuvos ir NATO vėliavos, Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai pristatys naują parodomąją programą, gros Lietuvos kariuomenės orkestrai.
 
Vieno iš sustojimų metu bus prisiminti ir kovotojai už Lietuvos laisvę: pagerbiant šiais metais 100-metį galėjusį minėti žuvusį partizanų vadą Juozą Lukšą-Daumantą, karo istorijos klubo „Partizanas“ narys, vilkintis tiksliai atkurta partizano Juozo Lukšos uniforma, perduos vėliavą šiuolaikiniams Lietuvos kariams.
 
Tradicija kartą per metus švęsti kariuomenės ir visuomenės dieną yra kilusi iš tarpukario Lietuvos, šios šventės paprastai vyksta trečiąjį gegužės savaitgalį. Atkūrus nepriklausomybę Lietuvoje ši šventė atgaivinta 1993 metais ir kasmet vyksta vis kitame Lietuvos regione.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.05.15; 00:01
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *