Leidykla „Briedis“ pristato Dariaus Musteikio istorinį romaną „Čia bus Mėmelio pilis“


Čia bus Mėmelio pilis. Knygos viršelis

Vokiečių ordinui–kryžiuočiams 1252 metais įkurtam miestui prie Dangės žiočių greitai sukaks 770 metų. Pradžioje miestas buvo vadinamas Mėmelburgu, kol galiausiai po visų karų ir istorinių peripetijų tapo Klaipėda, auga ir klesti Lietuvoje.

Apie Mėmelio atsiradimą, jo vardo peripetijas buvo ir yra daug versijų. Kiekviena jų turi savo vietą po saule. Savo gimtojo miesto besiartinančio jubiliejaus proga autorius Darius Musteikis parašė istorinį romaną su nuotykių elementais, kuris, nebūdamas istorinis veikalas ar vadovėlis, suteiks skaitytojui skaitymo pramogą – „skaniai praryti knygą“ ir leis pažvelgti į Klaipėdos miestą pirmųjų Mėmelio gyventojų akimis. Skaitytojas su pirmaisiais vokiečių kolonistais galės statyti pilį ir miesto namus, taip pat atremti miestą intensyviai puolusių, aplinkui gyvenusių baltų genčių atakas.

Visi žino padavimą apie „juodąjį Mėmelio vaiduoklį“. Ši mistinė būtybė dalyvavo miesto gyvenime ir jam geranoriškai padėjo. Pasisveikinkite romane su šiuo paslaptingu Mėmelio gyventoju ir klausykite jo patarimų. Tada Mėmelis–Klaipėda visada klestės, kaip ir klestėjo iki šiol. Mylėkite savo miestą ir neterškite jo. Už teršimą buvo skiriamos bausmės.

Autorius, kuris gimė miesto gimtadienio dieną –rugpjūčio 1-ąją, tik 713 metais vėliau, dedikuoja šį romaną savo gimtinei. Darius Musteikis–IT verslo specialistas, dabar užsiimantis ir mėgstamu hobiu – knygų rašymu.

Tai pirmoji spausdinta autoriaus knyga. Tikėkimės, kad jų bus ir daugiau.

2021.03.21; 13:00

print