Lenkija išsiųs iš šalies du Baltarusijos konsulus


Persona non grata

Lenkijos vyriausybė nusprendė išsiųsti iš šalies du Baltarusijos konsulus, atsakydama į dviejų Gardine dirbusių Lenkijos diplomatų išsiuntimą.
 
Tai penktadienį tviteryje pranešė Lenkijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Marcinas Przydaczius.
 
Ketvirtadienį Baltarusijos URM pareikalavo, kad dar du Lenkijos diplomatai – generalinis konsulas Gardine ir tos pačios atstovybės konsulas – paliktų Baltarusijos teritoriją per 48 valandas.
 
„Minskui tęsiant nedraugiškus gestus Lenkijos diplomatų atžvilgiu, Lenkijos URM, vadovaudamasi abipusiškumo principu, nusprendė išsiųsti Baltarusijos generalinį konsulą Balstogėje ir Baltarusijos konsulą iš atstovybės Varšuvoje“, – parašė M. Przydaczius.
 
Kovo 9 d. į Baltarusijos URM buvo iškviestas Lenkijos laikinasis reikalų patikėtinis Baltarusijoje Marcinas Wojciechowskis. Lenkijos diplomatui buvo pareikštas protestas dėl Lenkijos generalinio konsulato Breste konsulo Jerzy`io Timofiejuko dalyvavimo neoficialiame renginyje, skirtame „Prakeiktųjų kareivių dienai“. Jis vyko vasario 28 d. Breste, renginyje dalyvavo su Lenkija susijusių nevyriausybinių ir jaunimo organizacijų atstovai.
 
Pasak Baltarusijos URM, dalyvaudamas šiame renginyje, Lenkijos diplomatas šiurkščiai pažeidė tarptautinės teisės normas, taip pat Vienos konsulinių santykių konvenciją. M. Wojciechowskiui buvo įteikta nota, kurioje J. Timofiejukui pasiūlyta palikti Baltarusijos teritoriją.
 
Atsakydama į tai Lenkija paskelbė nepageidaujamu asmeniu Baltarusijos ambasados Varšuvoje diplomatą.
 
„Prakeiktieji kareiviai“ – Lenkijos antisovietinių ir antikomunistinių pogrindinių organizacijų nariai baigiantis Antrajam pasauliniam karui ir po jo.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.03.13; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *